Getty Images/Stuart Franklin

25.08.2019 | 19.31 > 19:34

Svrake srušile Pevce, Vulvsi u 90+7. iz penala do boda

Fudbaleri Njukasla priredili su veliko iznenađenje u trećem kolu Premijer lige pošto su u Londonu pobedili Totenhem rezultatom 1:0.

Žoelinton, Davinson Sančes

Catherine Ivill/Getty Images

Prvi trijumf Svarakama u sezoni, posle dva uvodna poraza, doneo je najskuplji igrač u istoriji kluba Žoelinton.

Brazilski napadač, koji je ovog leta stigao iz Hofenhajma za 44 miliona evra, bio je strelac u 27. minutu, pošto je iskoristio sjajan pas Kristijana Atsua preko odbrane domaćih i sa desetak metara zatresao mrežu.

Favorizovani Spursi, jedni od najvećih favorita za titulu, tokom celog meča su imali znatno veći posed lopte (79/21), ali im to ni u jednom trenutku nije donelo konkretnu šansu, pa su domaći imali tek jedan udarac u okvir gola gostiju.

Bio je to pokušaj Sona iz 34. minuta, koji je zaustavio Dubravka. Do kraja je još Lukas probao sa distance, ali je njegov šut izblokiran.

Zanimljiva situacija viđena je i u 79. minutu, kad je Kejn pao posle duela sa rivalom u šesnaestercu, sudija Majk Din konsultovao je VAR i pokazao da materijala za penal nije bilo.

Totenhem, koji u sledećem kolu gostuje Arsenalu u derbiju severnog Londona, ima četiri boda i nalazi se u grupi timova od petog do 10. mesta. Njukasl, kome dolazi Votford, sa tri zauzima 18. poziciju.

Vulvehempton je stigao do boda protiv Burnlija na svom terenu (1:1), golom Raula Himenesa u 90+7. minutu iz penala.

Jedanaestercu je prethodio prekršaj Pitersa nad meksičkim napadačem, koji je potvrđen iz VAR sobe.

Gosti su prethodno poveli preko Ešlija Barnsa u 13. minutu. Sjajni strelac je do četvtog gola u sezoni, a ukupno 14. u godini, stigao posle odličnog udarca sa distance.

Burnli je bio bolji rival na Molinuu, Mi je pogodio prečku, udarac Vuda u situaciji jedan na jedan odbranio je Patrisio, a i Barns je imao izglednu priliku za drugi gol.

Tim Šona Dajša ima četiri boda, dok Vulvsi posle trećeg remija u nizu tri.

Vukovi sledeće nedelje igraju protiv Evertona na strani, Burnli čeka Liverpul.