Liga kup: Everton siguran, Lester na penale

Gareth Copley, Getty Images Sport

U sredu je odigrano sedam mečeva drugog kola Liga kupa Engleske. Everton je bio siguran, Lester je dalje prošao nakon penala. Sanderlend izbacio Barnli.

Fudbaleri Evertona bili su sigurni na gostovanju Linkolnu u drugom kolu Liga kupa i do naredne runde došli su pobedom 4:2.

Nije ipak Karamelama bilo lako jer je Linkoln poveo već u prvom minutu preko Andersona. Premijerligaš je uzvratio u 36 golom Lukasa Dinje da bi prvi put do vođstva u ovom meču gosti došli sa bele tačke. U 56. minutu siguran je bio Gilfi Sigurdson.

Ni tada se Linkoln nije predao pa u 70. minutu golom Andrade dolazi do izjednačenja. Finiš meča pripao je u potpunosti gostima. Prvo je u 81. minutu pogodio Ivobi, a sedam minuta kasnije pobedu je dodatno potvrdio Rišarlison.

Lester je nakon boljeg izvođenja penala eliminisao Njukasl. Bilo je 1:1 nakon 90 minuta. Lisice su vodile golom Medisona iz 34. minuta, a Njukaslu je izjednačenje doneo Muto u 53. minutu.

Tragičari Njukasla u penal seriji bili su Šelvi i Hejden.

Nakon penala je dalje prošao i Bornmut koji je nakon 0:0 u 90 minuta „lutrijom“ izbacio Forest Grin.

Sanderlend je slavio 3:1 protiv Barnlija, Portsmut je rezultatom 2:0 nadigrao Kvins Park Rendžers, Šefild Venzdeju je bio dovoljan gol protiv Roterama, a najubedljiviji je bio Svonsi koji je 6:0 savladao Kembridž junajted.