31.08.2019 | 15.50 > 15:52

Mnogo preokreta i remi u Bristolu

Middlesbrough FC

Fudbaleri Bristol Sitija i Midlzbroa igrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici subotnjeg programa u šestom kolu Čempionšipa.

Britt Assombalonga

Alex Davidson/Getty Images

Strelci za domaćina pred 20.000 navijača bili su Kejsi Palmer i Tomi Rou, dok su na drugoj strani viđena dva pogotka u razmaku od pet minuta – Tejlor Mur je zatresao svoju mrežu, dok je Brit Asombalonga postigao drugi gol za Midlzbro.

U drugoj utakmici kola Čempionšipa, obe ekipe su krenule ofanzivno, a Bristol je stigao do prednosti u 44. minutu preko Palmera. Posle dobre igre u prvom periodu, gosti su u nastavku utakmice stvarali prilike ispred gola Danijela Bentlija. Do izjednačenja su došli u 64. minutu, loptu je ubacio Pedi Mekner, a autogol je dao štoper Mur.

Ekipi menadžera Džonatana Vudgejta su bila potrebna samo četiri minuta da dođu do potpunog preokreta. Brit Asombalonga je postigao 100. gol u fudbalskoj ligi u svom 100. nastupu za ekipu Midlzboroa. Ipak, Bristol je do kraja utakmice stigao do izjednačenja, pošto je Kalum O‘Dauda ubacio loptu, a Rou savladao Darena Rendolfa.

Bristol sada ima 11 bodova na četvrtom mestu Čempionšipa, dok je Midlzbro na 17. poziciji sa četiri boda manje.