Liverpul četiri od četiri, Firmino za istoriju

Fudbal - video 31. avg 201920:09 > 20:19
Clive Brunskill, Getty Images

Fudbaleri Liverpula upisali su i četvrtu pobedu u novoj sezoni Premijer lige.

Liverpul nastavlja da niže pobede u Premijer ligi. Jirgen Klop nije mogao da zamisli bolji početak sezone jer njegov tim iz četiri meča ima četiri pobede. Nova tri boda Redsi su upisali na gostovanju Barnliju gde su slavili rezultatom 3:0.

Sve je, kada je u pitanju rezultat, rešeno u prvom poluvremenu, ali je konačan rezultat postavljen u 81. minutu.

Počelo je nakon pola sata igre. Trent Aleksander – Arnold uputio je centaršut u kazneni prostor Barnlija, lopta je u leđa pogodila Krisa Vuda, promenila smer taman toliko da ode u gol za 1:0 za goste.

Samo četiri minuta kasnije na scenu su stupili Roberto Firmino i Sadio Mane. Brazilac je zabeležio novu asistenciju, a Mane je zatresao mrežu.

Mohamed Salah bio je neprecizan u nekoliko navrata, a fenomenalnu priliku imao je i Roberto Firmino, ali se rezultat nije menjao sve do 81. minuta.

Roberto Firmino uspeo je da se i sam upiše u strelce pa je postao prvi Brazilac koji je u Premijer ligi postigao 50 golova.

Nakon četiri kola, Liverpul ima dva boda više od Mančester sitija i četiri više od Lestera koji je trenutno na trećem mestu. Barnli nakon drugog poraza u sezoni ima četiri boda i nalazi se na 11. mestu.

Nakon reprezentativne pauze, Liverpul će na Enfildu dočekati Njukasl, a Barnli će u goste Brajtonu.

Tabelu možete pronaći ovde, a Premijer ligu pratite samo na kanalima Sport Kluba.