Burnley FC

Igrač sredine terena Barnlija Dani Drinkvoter odsustvovaće dve nedelje sa terena pošto je doživeo povredu ligamenta članka u tuči u noćnom klubu.

Danny Drinkwater

Shaun Botterill/Getty Images

Drinkvoter, koji je na pozajmici u Barnliju iz Čelsiju, navodno je napadnut nekoliko sati posle poraza svog tima od Liverpula rezultatom 3:0 31. avgusta. 29-godišnji fudbaler od tog incidenta nije mogao da trenira na travi, tvrdi menadžer njegovog kluba Šon Dajč.

Oni su ljudska bića, a ljudi nekada greše. Dovoljno je star i mudar da zna da je sve što može da uradi je da ne ulazi u probleme, ali se to nekada dešava. On je deo tima, moramo da radimo sa njim i pomognemo mu da se vrati na svoj stari nivo i bude tamo gde želi, a sve ostalo će ostati privatno“, rekao je Dajč.

Drinkvoter je ove sezone upisao samo jedan nastup, a u danima posle incidenta je uslikan sa povredama lica. Engleski mediji preneli su da je do tuče u Mančesteru došao kada se on nabacivao devojci fudbalera jednog niželigaškog kluba.

Razgovarali smo razgovor sa njim i pitali smo ga šta se desilo, šta je dovelo do svega toga? Moramo da nastavimo dalje, ali gde“, naglasio je Dajč.

Barnli posle četiri kola Premijer lige ima četiri boda, a naredna utakmica čeka ga u subotu od 16 časova, kada gostuje Brajtonu.