Temu Puki MVP avgusta u Premijer ligi

Engleska Premijer liga je na svom zvaničnom „tviteru” obelodanila ime fudbalera, koji je dobio laskavu titulu najboljeg igrača avgusta.

Teemu Pukki

Getty Images/Paul Harding

Dobitnik nagrade je napadač Norič Sitija, Temu Puki. Prošlog meseca finski fudbaler je na četiri meča „kanarinaca” postigao pet golova, a dodao je još jednu asistenciju.

Puki je trenutno drugoplasirani na listi strelaca Premijer lige, sa Rahimom Sterlingom, a gol više postigao je Serhio Aguero.

Posle četiri kola, Norič je, uprkos sjajnim igrama svog najboljeg napadača, na pretposlednjem, 19. mestu, sa osvojena tri boda.