14.09.2019 | 15.49 > 15:55

Podela bodova, VBA sačuvao Mitrovića

Fudbaleri Fulama i Vest Bromvič Albiona igrali su nerešeno 1:1 u prvoj subotnjoj utakmici sedmog kola Čempionšipa.

Anthony Knockaert

Naomi Baker/Getty Images

Strelac za domaći tim na stadionu „Krejven Kotidž“ bio je Endru Nokert, dok je na drugoj strani pogodak postigao Semi Adžaji.

Prvo poluvreme je bilo izuzetno teško za obe ekipe, a završeno je bez golova. Fulam je u 49. minutu došao do vođstva kada je Nokert centrirao sa leve strane, a lopta prevarila golmana gostiju Sema Džonstona.

Fulam je, inače, tim sa najvećim posedom i brojem uspešnih dodavanja, a to je pokazao i na toj utakmici, ali je VBA stigao do izjednačenja posle greške golmana Markusa Betinelija. Umesto da izbaci loptu preko prečke, Betineli ju je namestio Adžaiju, koji je izjednačio u 80. minutu.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović je imao tri prilike, ali su ga štoperi gostujućeg tima dobro čuvali, a odigrao je svih 90 minuta.

Albion je posle takvog raspleta i dalje bez poraza 13 bodova na četvrtom mestu tabele, dok je Fulam poziciju iza sa 11 bodova.