Catherine Ivill/Getty Images

20.09.2019 | 22.46 > 22:56

Vilson i Ake za slavlje "Trešnjica" u Sautemptonu

U prvoj utakmici 6. kola Premijer lige Sautempton je ugostio Bormunt. U derbiju južne Engleske gosti su slavili sa 3:1.

Hari Vilson

Michael Steele Getty Images Sport

Hari Vilson

Ake je pogodio za prednost Bornmuta u 10. minutu.

Bio je to njegov prvi gol u sezoni.

Mogle su Trešnjice i do ubedljivije pobede.

U 25. minutu je Bornmutu poništen gol posle konsultovanja VAR tehnologije, pošto je napadač gostiju Džošua King bio u ofsajdu.

Popularne Trešnjice su povećale prednost u 35 minutu. Svoj treći gol u prvenstvu dao je Hari Vilson posle dodavanja Bilinga.

Neizvesnost je vratio Džejms Vord-Praus u 52. minutu, kada je smanjio na 2:1.

Tačku na pobedu Bornmuta stavio je Kalum Vilson u petom minutu sudijske nadoknade.

Bila je to prva pobeda ikada za Bornmut na stadionu Sautemptona.

Ekipa Sautemptona i dalje nema nijednu pobedu kod kuće ove sezone.

Sautempton je ostao na 7 bodova pošto je pretrpeo treći poraz ove sezone, dok Bormunt ima 10 bodova i ostvario je treći trijumf. Sada je treći na tabeli Premijer lige, barem dok se ne odigraju preostale utakmice šestog kola engleskog šampionata.

Mečeve Premijer lige pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.