Lids ispustio pobedu, Svonsi šansu da preuzme 1. mesto

Swansea City

U prvom meču osmog kola Čempionšipa Lids i Derbi podelili su bodove.

Lids Junajted

George Wood/Getty Images

Lids i Derbi odigrali su prvi subotnji meč osmog kola Čempionšipa. Duel je završen bez pobednika, rezultatom 1:1.

Lids nakon ovog meča ima 17 bodova iz pet pobeda, dva remija i jednog poraza, a Derbi je i dalje na samo jednoj pobedi u sezoni ima osam bodova.

Ekipa Marsela Bijelse povela je nakon 20 minuta igre autogolom Loua, a imala je priliku da povede u 69. minutu sa bele tačke. Ipak, neprecizan je bio Klič.

Kazna za promešen penal stigala je u nadoknadi vremena. Igrao se privi minut nadoknade kada je Martin uspeo da zatrese mrežu domaćih za konačnih 1:1.

U poslepodnevnom programu, Svonsi nije uspeo da pobedi u Bristolu i da preuzme prvo mesto na tabeli. Meč je završen bez golova.

Fulam je vodio na Hilzborou i to golom kapitena Kernija, međutim Sove su do gola i izjednačenja došle u trećem minutu nadoknade vremena za konačnih 1:1.

Kardif je savladao Midlzbro, a dojučerašnji Premijerligaš slavio je autogolom Flečera postignutim nakon minut i 58 sekundi igre.

U londonskom derbiju, Kvins Park Rendžers je savladao Milvol 2:1 i došao do četvrtog mesta na tabeli.

U zoni plej ofa je i Notingem Forest koji dobro igra sa novim trenerom Sabrijem Lamušijem, a savladan je Barnsli 1:0.

Preston je tim koji daje najviše golova u prvom poluvremenu u celoj ligi. Na taj način su slavili i u Birmingemu i došli do trećeg mesta na tabeli.

Stouk je odigrao 0:0 na gostovanju Brentfordu, ali uz Hadersfild ostaje jedini bez pobede u osam odigranih kola.

A, popularni Terijeri u nedelju igraju poslednji meč kola i to na gostovanju Vest Bromviču Slavena Bilića, prenos je na Sport Klubu od 13 časova.