PL: Siti demolirao Votford

Ubedljiva pobeda Mančester Sitija obeležila subotnje mečeve šestog kola Premijer lige Engleske.

Silva

Getty Image/Jan Kruger / Stringer

Fudbaleri Mančester Sitija demolirali su Votford kod kuće rezultatom 8:0. Građani su silovito ušli u meč i poveli već u prvom minutu. Kevin de Brujne je sam prošao nekoliko igrača Votforda po desnoj strani, a potom centrirao Davidu Silvi, koji je natrčao na loptu, direktno šutirao na gol i tako doveo svoju ekipu u prednost.

Šest minuta kasnije Serhio Aguero je sa bele tačke pogodio za 2:0. Potom je usledila goleada Sitija. Marez je pogodio u 12. minutu, da bi Bernando Silva u 15. minutu postigao svoj prvi gol na meču. Tri minuta kasnije mrežu Fostera pogodio je Nikolas Otamendi, pa su domaćini na odmor otišli sa rezultatom 5:0.

U nastavku meča izabranici Pepa Gvardiole nastavili su da demonstriraju silu na terenu, pa je tako Bernando Silva u 49. minutu pogodio za 6:0.

Portugalac je nastavio sa svojom sjajnom igrom i u nastavku meča, da bi u 60. minutu postigao svoj treći gol.

Igrao se 84. minut kada je Kevin de Brujne svoju odličnu igru na utakmici, nakon dve asistencije, krunisao fantastičnim golom.

Ovo je druga najveća pobeda u istoriji Premijer lige, pošto rekord drži Mančester Junajted koji je 1995. godine savladao Ipsvič rezultatom 9:0.

Rezultate Premijer lige pogledajte OVDE, a komplet tabelu OVDE.