Getty Images/Stuart Franklin

21.09.2019 | 18.38 > 18:40

Pep posle osmice: Rivala moraš poštovati

Menadžer Mančester Sitija Pep Gvardiola izjavio je posle pobede nad Votfordom od 8:0 da mu je drago što je njegov tim odigrao ceo meč u visokom tempu, iako je već posle 18 minuta igre vodio sa 5:0.

Pep Guardiola

Laurence Griffiths /Allsport/Getty Images

"Kad vodite 5:0 na poluvremenu i drugo poluvreme ne shvatite ozbiljno, onda postaje dosadno. Mi smo uradili suprotnu stvar, igrali smo još agresivnije. Ljudi ne shvataju, utakmice se gube i dobijaju, ali rivalu moraš da ukažeš poštovanje. I to ne kažem zato što smo pobedili, to sam mislio i kad smo izgubili od Noriča. Možeš da izgubiš, ali pristup mora da bue pravi", jasan je Pep.

Šampion Engleske je doslovno demolirao Stršljenove na Etihadu, u okviru šestog kola Premijer lige. Bernardo Silva je ostvario het-trik, a po jedan gol dali su David Silva, Serhio Aguero, Rijad Marez, Nikolas Otamendi i Kevin de Brujne.

"Kad šutnete pet puta i date pet golova, onda je jasno koliki kvalitet imaju tvoji igrači. Votford je imao dve šanse da postigne gol, ali to nije učinio i na kraju se završilo kako se završilo".

Građani su ostvarili drugi najubedljiviji trijumf u istoriji Premijer lige. Prvi drži Mančester Junajted, koji je 1995. savladao Ispvič Taun sa 9:0

"Nisam znao za taj rekord. Ko ga je ostvario? Junajted? Čestitam im", zaključio je španski strateg.

Siti posle šestog kola ima 13 bodova, dva manje od lidera Liverpula uz meč više. Sledećeg vikenda, Građani gostuju Evertonu na Gudisonu.