Mike Hewitt, Getty Images

22.09.2019 | 16.45 > 19:41

Liverpul sačuvao 2:1, Arsenalov preokret sa desetoricom

U mečevima šestog kola engleske Premijer lige koji su se igrali u nedelju od 17 časova i 30 minuta po srednjeevropskom vremenu do pobeda su došle ekipe Liverpula, koja je slavila protiv Čelsija i Arsenala, koji je napravio preokret protiv Aston Vile.

Sadio Mane, Roberto Firmino i Endru Robertson

Laurence Griffiths/Getty Images

Liverpul je slavio 2:1 na „Stamford Bridžu“, iako je u poslednjim minutima tim iz Londona imao brojne šanse da izjednači rezultat, ali se istakao golman „Redsa“ Adrijan.

Gosti su poveli u 14. minutu golom Trenta Aleksandera-Arnolda na asistenciju Mohameda Salaha, a kada je u 30. minutu Roberto Firmino pretvorio centaršut Endrua Robertsona u predost od 2:0, delovalo je da će Liverpul lagano doći do šeste pobede u prenvstvu.

Ipak, u nastavku je viđena drugačija slika, a Čelsi je propustio brojne šanse. Smanjili su „Plavci“ vođstvo ui 71. minutu veoma lepim golom Engola Kantea, a do kraja su imali još dve veoma dobre šanse preko Batšuaja i Maunta. Ipak, nisu stigi do remija, pa je Liverpul ostao maksimalan na startu nove sezone u Engleskoj.

„Redsi“ imaju 18 bodova, pet više od drugoplasiranog Mančester Sitija, a Čelsi je u prvih šest kola osvojio osam bodova.

You Tube Sport Klub

U naredom kolu Liverpul će gostovati Šefild Junajtedu, dok će Čelsi dočekati Brajton.

Arsenal je pobedio u Londonu Aston Vilu sa 3:2, uprkos tome što je gost iz Birmingema dvaput imao prednost, ali i činjenici da je Ejnsli Mejltend-Najls dobio dva žuta kartona u prvom poluvremenu.

Vila je na „Emirejtsu“ povela u 20. minutu preko Mekgina, a kada je u 41. minutu Mejtland Najls dobio crveni karton delovalo je da sledi loš rezultat tima Unaja Emerija.

Ipak, u 59. minutu Pepe je pogodio iz penala i izjednačio, a Vesli je u 60. minutu doneo novu predost gostima. Međutim, u poslednjih 15 minuta „Tobdžije“ su došle do preokreta – Kalum Čejmbers je u 81. minutu izjednačio na 2:2, a Obamejang je u 84. doneo pobedu i nova tri boda Arsenalu, koji je zabeležio prvi trijumf nakon tri meča.

Tim iz Londona sada je četvrti sa 11 bodova, a Aston Vila je 18. sa četiri boda. U narednom kolu Arsenal gostuje Mančester Junajtedu, dok će na „Vila parku“ gostovati Barnli.

Tom meča mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba:

Tom meča koji su igrali Čelsi i Liverpul mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba:

TOK MEČA:

91' - Mejson Maunt je dobio upotrebljivu loptu u šesnaestercu, ali je šutirao preko gola Adrijana.

88' - Čelsi nastavlja sa inicijativom, a Batšuaj je nakon odličnog centaršuta promašio novu odlilnu priliku za "Plavce."

81' - Odličnu priliku imao je Čelsi da izjednači na 2:2, ali je šut Aspilikuete fantastično zaustavio golman Adrijan.

71' - GOL! Engolo Kante ovog puta ne promašuje - postigao je prelep gol i smanjio na 2:1.

60' - Fantastičnu priliku je imao Engolo Kante, koji je natrčao na odbijenu loptu na rubu šesnaesterca, ali je šutirao tik pored desne stative Liverpulovog gola.

47' - Firmino je imao odličnu šansu za kapitalnu prednost svog tima, ali je najskuplji golman sveta Kepa Arisabalaga sjajno odberanio, pa je ostalo 2:0 za "Redse."

Sadio Mane

Sadio Mane

Poluvreme: Liverpul vodi 2:0, a Čelsi ima velikih problema sa povredama.

42 ' - Još jedna prinudna izmena za Čelsi - Adreas Kristensen mora da napusti susret, a Lampard ubacuje Kurta Zumu.

39' - Deluje da je Tami Ejbraham povređen, ali je mladi fudbaler ipak uspeo da nastavi meč.

30' - GOL! Liverpul vodi 2:0, a gol je postigao Roberto Firmino.

27' - GOL! Ipak, VAR ga je poništio. Nakon jedne akcije Čelsija Aspilikueta je natrčao na lotpu u petercu i postigao gol, ali je sudija Majkl Oliver pogeldao VAR i odlučio da se Čelsiju zbog ofsajda poništava pogodak.

24' - Tami Ejbraham je imao odličnu šansu, ali je bio pomalo sebičan, pa je Adrijan odbranio njegov udarac.

15' - GOL! Liverpul vodi, a stelac je Trent Aleksander-Arnold, koji je pogodio šut van šesnaesterca nakon kombinacije sa Mohamedom Salahom.

15' - Čelsi mora da napravi izmenu. Emerson ne može da nastavi zbog povrede, pa je Lampard ubacio Markosa Alonsa.

6' - Endru Robertson je centrirao, bilo je opasno po gol Čelsija, ali je ostalo 0:0.

Poznate su i postave sa kojima će „Plavci“ i „Redsi“ istrčati na stadion u Londonu.

Čelsi kreće u Sastavu Kepa, Aspilikueta (c), Kristensen, Tomori, Emerson, Kante, Žoržinjo, Kovačić, Vilijan, Maunt i Ejbraham.

Liverpul će šestu pobedu u sezoni pokušati da ostvari u sastavu: Adrijan, Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson, Fabinjo, Vajnaldum, Henderson, Mane, Salah i Firmino.