Michael Regan/Getty Images

22.09.2019 | 16.58 > 17:01

Nove muke za Junajted, dva lepa gola za pobedu WHU

U mečevima šestog kola Premijer lige, koji su na programu bili od 15 časova u subotu Vest Hem je na domaćem stadion u Londonu savladao Mančester Junajted sa 2:0, dok je Kristal Palas kod kuće remizirao sa Vulverhemptonom 1:1, a do boda gosti su stigli u 90+5. minutu.

Hari Megvajer i Skot Mektominej

Henry Browne/Getty Images

Mančester Junajted je na meč sa Vest Hemom došao nakon neubedljive predstave i pobede od 1:0 protiv Astane u Ligi Evrope, a „Crveni đavoli“ su imali velikih problema sa povredama, a na kraju meča su ostali i bez Rašforda koji se povredio u finišu meča.

Prvi gol za Vest Hem postigao je Ukrajinac Andrij Jarmolenko u 44. minutu polse Asitencije Felipea Andersona, kojoj je prethodila odlična kombinacija ofanzivaca „Čekićara.“

Drugi gol postigao je prelepim udarcem i slobodnog udarca Aron Kresvel u 84. minutu i tako rešio meč u kojem je Vest Hem bio dosta konkretniji. David de Hea odlično se bacio, dotakao loptu, ali nije uspeo da spreči drugi gol za Vest Hem.

Junajted sada ima osam bodova iz prvih šest kola, a u narednoj rundi će na „Old Trafordu“ dočekati Arsenal. Vest Hem nastavlja sa odličnim rezultatima ove sezone, a trenutno su četvrti na tabeli sa 11 bodova, a neporaženi su u poslednjih pet ligaških mečeva.

Kristal Palas je na svom terenu dočekao ekipu Vulverhemtona i uspeo da osvoji samo jedan bod iako je imao sijaset šansi koje nisu pretvorili u gol. Bilo je 1:1.

U 46. minutu Vord je uputio šut ka mreži Vulvsa, ali se na pogrešnom mestu našao Dendoker od kojeg se lopta odbila i otišla u gol njegove ekipe.

Kristal Palas je od 73. minuta imao igrača više jer je Sais dobio drugi žuti karton na meču. Međutim, to nije bilo dovoljno za osvajanje sva tri boda, iako su pred kraj meča imali dve šanse koje su promašili.

Neposredno pre sudijskog zvižduka u 95. minutu, Šlup je imao priliku da dovede Palas do pobede, ali je golman Partisio odbranio i od njega je krenula akcija koja je u samom finišu meča rezulatirala golom Dijega Žote za konačnih 1:1.

Vulvsi su uspeli da dodju do boda, ali su i dalje bez pobede, baš kao i Votford. Kristal Palas ima osam bodova, dok je ekipa Vulverhemptona trenutno pretposlednja sa svega četiri boda.

U subotu uveče Njukasl i Brajton su remizirali bez golova, dok je Mančester Siti dao čak osam golova Votforda.

Pogledajte REZULTATE i TABELU engleske Premijer lige.