Lampard: Bili smo bolji tim

Menadžer Čelsija Frenk Lampard smatra da je njegov tim mogao i bolje da prođe u duelu sa Liverpulom.

Frank Lampard

Clive Rose/Getty Images

Liverpul je slavio 2:1 na „Stamford Bridžu“. Gosti su poveli u 14. minutu golom Trenta Aleksandera-Arnolda na asistenciju Mohameda Salaha, a u 30. minutu precizan je bio Roberto Firmino. Smanjili su Plavci na 2:1 u 71. minutu veoma lepim golom Engola Kantea, ali nisu mogli do remija.

"Kada je reč o pokazanoj igri, bili smo bolji tim. Igrali smo sa više energije, pokazali smo karakter i dug. Zbog toga su nam navijači i aplaudirali na kraju. Sada treba da nastavimo sa tim", kazao je Lampard.

U 27. minutu poništen je izjednačujući gol Sesara Aspilikuete, pošto je putem VAR ustanovljeno da je bio u ofsajdu. Ubrzo posle toga, Liverpul je postigao drugi pogotak čime je trasirao put ka pobedi.

"Moramo da se naviknemo na VAR. Tužan je momenat kada krenemo da se radujemo, a onda čekamo da vidimo da li zapravo imamo čemu. Zaslužili smo izjednačenje u tom momentu".

Čelsi je u prvih šest kola osvojio osam bodova. U narednom kolu dočekaće Brajton.