Mitrović treći meč bez gola, Notingem Forest lider

Stoke City

Fudbaleri Fulama i Notingem Foresta ostvarili su pobede u prvim mečevima devetog kola engleskog Čempionšipa.

Aleksandar Mitrović

Clive Rose/Getty Images

Fulam je na Krejven Kotidžu savladao Vigan sa 2:0, dok je Notingem posle preokreta slavio na gostovanju Stouku 3:2.

Ekipa iz Lodnona je prekinula niz od četiri meča bez trijumfa (tri remija i poraz), a oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Brajan je u 47. minutu doneo prednost Fulamu, a tri boda je overio Kerni u 83. minutu.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović je odigrao ceo meč, ali već treću utakmicu uzastopno nije uspeo da se upiše u strelce.

Fulam je sedmi sa 15 bodova, dok je Vigan na 19. poziciji sa osam osvojenih bodova.

Notingem Forest je pobedom u Stouku izbio na prvo mesto sa 18 bodova, jednim više od Lidsa i Svonsija koji imaju utakmicu manje.

Gregori je u 10. minutu postigao gol za vođstvo domaće ekipe, a Loli je u 36. izjednačio. Prednost Forestu obezbedio je Ameobi u 48. minutu, da bi Graban 13 minuta kasnije povisio na 3:1. Meklin je u 85. minutu ublažio poraz Stouka, koji je pretposlednji sa samo dva boda.