Michael Regan/Getty Images

28.09.2019 | 17.53

Čelsi se upisao na 'Bridžu', novi gol Milivojevića

Fudbaleri Čelsija zabeležili su prvu pobedu na domaćem terenu u Premijer ligi, pošto su u sedmom kolu savladali Brajton sa 2:0.

Vilijan

Shaun Botterill, Getty Images

Čelsi je igrao ofanzivno od samog početka, pa je samo u prvom poluvremenu uputio 17 udaraca ka golu rivala. Ipak, prvi deo utakmice završen je bez golova.

Razloga za radost navijači na 'Stamford Bridžu' imali su u 50. minutu. Posle oštre reakcije Vebstera, dosuđen je penal za Plavce. Precizan sa bele tačke bio je Žoržinjo.

Prednost domaćih udvostručio je Vilijan u 76. minutu.

Čelsi je upisao treću pobedu ove sezone u Premijer ligi.

Totenhem je sa igračem manje na svom terenu savladao Sautempton sa 2:1.

Poveli su Spursi preko Ndombelea u 24. minutu. Brzo je potom ekipa Maurisija Poketina ostala sa igračem manje - u samo četiri minuta Orije je dobio dva žuta kartona.

Iskoristili su to gostu, pa su preko Ingisa izjednačili u 39. minutu, posle velike greške Ljorisa.

SK

Ipak, na radost domaćih navijača, Kejn je u 43. minutu postigao peti gol ove sezone u domaćem prvenstvu. Na taj način je postavljen je konačni rezultat.

Kristal Palas je savladao Norič sa 2:0. Prvi gol je postigao Luka Milivojević sa bele tačke. Srpski fudbaler je odigrao 100. meč, a postigao je 25. pogodak u Premijer ligi, 20. iz kaznenog udarca.

Konačni rezultat postavio u prvom minutu nadoknade Taunsend.

Vulvsi su zabeležili prvi trijumf ove sezone, pošto su na svom terenu savladali Votford sa 2:0. Doerti je doneo prednost domaćima u 18. minutu. Iako je Votford u nastavku imao više vremena u nogama, te igrao napadački, nije mogao do gola. Na kraju je, Janmat autogolom u 61. postavio konačan rezultat.

Aston Vila i Barnli su podelili bodove u Birmingemu, pošto je rezultat bio 2:2. Domaći tim je poveo u 33. minutu preko El Gazija, ali je u 68. Džej Rodrigez poravnao rezultat. Aston Vila je ponovo došla do prednosti u 79. minutu kada se u strelce upisao Mekgin, ali su uporni fudbaleri Barnlija samo stotinak sekundi kasnije uspeli da obezbede bod, a gol je postigao Vud.

I u duelu Bornmuta i Vest Hema rezultat je bio 2:2. Jarmolenko je doveo goste iz Londona do prednosti u 10. minutu, ali je King na dodavanje Akea izjednačio u 17. U samoj završnici prvog dela igre, norveški napadač se našao u ulozi asistenta, a u strelce se upisao Vilson. Sve je mirisalo na teću uzastopnu pobedu Bornmuta u prvenstvu, ali je radost na Vitaliti stadionu pokvario Aron Kresvel koji je postigao pogodak u 74. minutu.