Catherine Ivill/Getty Images

30.09.2019 | 22.43 > 22:52

Miroljubivo na Old Trafordu, podela bodova u derbiju

Derbijem između Mančester junajteda i Arsenala kompletirano je sedmo kolo Premijer lige. Crveni đavoli su remizirali na Old Trafordu sa Tobdžijama rezultatom 1:1.

Marcus Rashford, Sead Kolašinac

Viđena je velika borba u prvom delu igre, kao i nekoliko oštrih startova, pa je sudija Kevin Frend četiri puta pokazao žuti karton.

Čembers je otvorio seriju kartona u 10. minutu, a zatim su u domaćem sastavu "požuteli" i Rašford, Pereira i Jang.

Tim Olea Gunara Solšera stigao je do vođstva u 45. minutu golom Mektominija, a u asistente se upisao Markus Rašford.

Bio je to spektakularan prvi gol na Old Trafordu za 22-dvogodišnjeg vezistu.

Drugo poluvreme je obeležila konkretnija igra Arsenala, a Tobdžije su do izjednačenja došle u 58. minutu. U listu strelaca upisao se Pjer Emerik Obamejang, a sudija Frend je posle konsultacija sa VAR tehnologijom zbog potencijalnog ofsajda potvrdio pogodak 30-godišnjek napadača.

Posle gola Arsenala Junajted je ponovo imao inicijativu, a viđeno je i nekoliko dobrih šansi.

Ipak, ni Pogba ni Megvajer nisu iskoristili priliku da svom timu donesu novo vođstvo.

Ni u nadoknadi Junajted nije mogao do trijumfa, pošto je iz slobodnog udarca nedovoljno precizan bio Markus Rašford.

Arsenal je četvrti na tabeli i ima 12 bodova, a u narednom kolu će dočekati Bornmut.

Junajted je na 10. poziciji na tabeli sa devet bodova. U osmom kolu Crveni đavoli će odmeriti snage sa Njukaslom u gostima.

Mečeve Premijer lige pratite ekskluzivno na kanalima Sportkluba.