Getty Images/Stuart Franklin

05.10.2019 | 15.32 > 15:34

Raspad Spursa u Brajtonu uz tešku povredu Lorisa

Tottenham Hotspur

Fudbaleri Totenhema doživeli su ubedljiv poraz na gostovanju Brajtonu (3:0) u utakmici osmog kola Premijer lige, koju je obeležila i teška povreda golmana Spursa Iga Lorisa.

Igo Loris

Print screen/SK

Igo Loris

Francuski čuvar mreže je u trećem minutu doživeo prelom ruke, pa je posle višeminutnog ukazivanja pomoći na nosilima iznet sa terena.

Sve se dogodilo prilikom ubačene lopte koja je išla pravo u gol Lorisa. Francuz je pokušao da je uhvati, ali ju je ispustio i prilikom pada na travu doživeo tešku povredu.

You Tube

U toj situaciji je Brajton došao i do vođstva, pošto je na ispuštenu loptu natrčao Mopaj i smestio je u praznu mrežu.

Bio je to, praktično, početak kraja ekipe Maurisija Poćetina, koja do kraja nije uspela da se oporavi i prikazala je izuzetno lošu partiju.

U 32. minutu, Galebovi su udvostručili prednost pogotkom Konolija, a isti fudbaler je u 65. sjajnim udarcem u dalji ugao postavio konačnih 3:0.

Totenhem je za 90 minuta igre na Ameks stadionu imao samo jednu dobru šansu preko Lukasa Mure, ali je Metju Rajan sjajno intervenisao.

Posle ubedljivog poraza u Ligi šampiona od Bajerna (7:2), tim iz severnog Londona je u svega četiri dana primio čak 10 golova i može se reći da se nalazi u izuzetno teškom momentu.

Spursi iz osam utakmica Premijer lige imaju 11 bodova i zauzimaju šesto mesto na tabeli. Brajton je upisao drugi trijumf u sezoni i sa devet poena nalazi se na 12. mestu.