19.10.2019 | 16.08 > 16:11

Bilićev VBA i Bijelsin Lids minimalcima do pobeda

Fudbaleri Blekburn Roversa i Hadersfild Tauna igrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici subotnjeg programa 12. kola Čempionšipa. Vodeći dvojac Čempionšipa, Vest Bromvič Albion i Lids upisali su pobede u subotu.

Juninho Bacuna

Lewis Storey/Getty Images

Vest Bromvič Slavena Bilića slavio je na gostovanju Midlzbrou 1:0 i došao do sedme pobede u sezoni.

Gol vredan nova tri boda postigao je u 82. minutu Hal Robson - Kanu.

Minimalcem je do pobede došao i Lids koji je pred svojim navijačima bio bolji od Birmingema.

Odlučujući gol postigao je Kalvin Filips u 65. minutu.

Vest Brom na prvom mestu ima 25 bodova, dva više od Lidsa.

Fulam je poražen na gostovanju Stouku koji je slavio 2:0 golovima Kembela i Gregorija (sa penala). Aleksandar Mitrović odigrao je svih 90 minuta za Fulam.

Na „Ivud parku“ je viđen niz preokreta, a iako su Roversi postigli dva gola za manje od 15 minuta i napravili preokret posle vođstva gostiju, na kraju je viđena podela bodova.

Hadersfild je poveo u 13. minutu preko Karlana Granta iz penala, a odgovor domaćeg tima usledio je samo sedam minuta kasnije. Luis Holtbi je doneo izjednačenje svom timu, a zatim je asistirao Bredliju Daku u 33. minutu za vođstvo Roversa. Konačan rezultat postavio je Žuninjo Bakuna po isteku sat vremena utakmice.

Blekburn je tako četvrtu utakmicu zaredom ostao bez pobede, pošto je upisao dva remija i dva poraza. Roversi sada imaju 15 bodova na 14. mestu, dok je Hadersfild na 21. poziciji sa devet bodova.