Remi pred Zvezdu: Loši Spursi u finišu do boda

Fudbal - video 19. okt 201917:55 > 17:56
Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Totenhema remizirali su sa Votfordom na svom terenu rezultatom 1:1 u devetom kolu Premijer lige, u meču koji je bio uvertira za gostovanje Crvene zvezde u okviru Lige šampiona u utorak.

Ekipa Maurisija Poćetina ponovo je prikazala izuzetno lošu predstavu, ali je za razliku od prethodna dva meča protiv Bajerna i Brajtona, koja je izgubila ukupnim rezultatom 10:2, ovoga puta uspela da osvoji bod. I to zahvaljujući golu u 86. minutu.

Zasluge za to idu strelcu Deleu Aliju i golmanu Votforda Benu Fosteru.

Aldevereld je poslao dugu loptu u šesnaesterac Stršljenova, Foster je istrčao i sigurnu loptu ispustio pravo na nogu Aliju, koji je pogodio praznu mrežu.

Prethodno je Votford došao do prednosti u šestom minutu preko Dukurea na asistenciju Janmata, a u međuvremenu su gosti imali još nekoliko dobrih prilika da ugroze gol Gasanige.

Zanimljiva situacija viđena je i u finišu poluvremena, kad je Vertongen oborio Delofeua u šesnaestercu. VAR je, ipak, rekao da nema elemenata za penal. Šta vi mislite?

Čelsi je nastavio sa dobrim rezultatima u poslednje vreme i trijumfom nad Njukaslom na Stamford bridžu upisao petu pobedu u nizu.

Plavi su minimalnim rezultatom savladali Svrake, a jedini gol postigao je Markos Alonso u 73. minutu.

Posle centaršuta Aspilikuete, Hadson-Odoi je prihvatio loptu i prosledio je na levu stranu, odakle je Španac snažnim udarcem bukvalno „probio“ Dubravku.

Ekipa Frenka Lamparda popela se na treće mesto tabele sa 17 bodova, koliko ima i drugoplasirani Lester posle preokreta protiv Burnlija (2:1), dok je Njukasl 18. sa 8 bodova.

Lester nije dobro otvorio duel sa Burnlijem na King pauer stadionu, koji je počeo minutom ćutanja zbog godišnjice tragične smrti bivšeg vlasnika kluba Višaija Šrivadanaprabe.

Iako je tim Brendana Rodžersa dominirao u posedu od starta, gosti su u 26. minutu poveli preko Vuda, na asistenciju Meknila.

Do poluvremena rezultat je izjednačen – Barns je centrirao sa leve strane, a Vardi nadvisio rivala i glavom zatresao mrežu.

Tri boda Lisicama, za nastavak sjajnih rezultata ove sezone, doneo je Juri Tilemans snažnim udarcem pod prečku u 74. minutu. Ponovo je asistent bio Barns.

Vulverhempton i Sautempton remizirali su na Molinjuu – 1:1.

Domaći su prvi postigli gol u finišu prvog poluvremena, preko Himenesa, ali je on poništen na signalizaciju VAR zbog ofsajd pozicije, da bi u 53. minutu Sautempton poveo pogotkom Denija Ingsa.

Taj rezultat bio je aktivan svega osam minuta, pošto je u 61. Himenes bio precizan iz penala i doneo Vukovima bod.

Aston Vila je pobedila Brajton kod kuće sa 2:1, golom Targeta u 90+4. minutu, iako su gosti prvi poveli.

Igrao se 21. minut kad je Gros asistirao Vebsteru iz slobodnog udarca, a ovaj glavom pogodio dalji ugao.

U 35. su Galebovi ostali sa desetoricom zbog iskljuičenja Muja, što je Vila iskoristila i u 45+2. izjednačila preko Džeka Griliša.

I u nastavku su domaći koristili brojčanu nadmoć, da bi u samom finišu upisali tri boda.

Duel Bornmuta i Noriča završen je bez golova.