Getty Images/Christof Koepsel

20.10.2019 | 16.29 > 19:23

Kontroverzan gol, VAR i remi Junajteda i Liverpula

Derbi Mančester junajteda i Liverpula završen je bez pobednika - 1:1. Junajted sedam vezanih mečeva na svom terenu odloleva i nema poraz od Liverpula.

Manchester United, Liverpool

Catherine Ivill, Getty Images Sport

I nakon gostovanja najvećem rivalu Liverpul je bez poraza u Premijer ligi. Nakon osam pobeda osvojili su Redsi bod na Old Trafordu kasnim golom Adama Lalane.

Meč je završen rezultatom 1:1, a verovatno će se danima pričati o propustu sudije koji je prethodio golu Crvenih đavola.

Liverpul je u prvom poluvremenu pokušavao da gradi prostor, ali je istrčao i nekoliko kontranapada. Međutim, bez konkretne prilike i gola.

Junajted se fokusirao na igru na centru terena gde je rivala terao na brojne greške, da bi poveo golom Markusa Rašforda nakon očiglednog faula koji je prethodio pogotku.

Martin Etkinson pregledao je snimak iako je stajao na samo korak od mesta gde je igrač Liverpula fauliran i ostao je pri svome - gol važi.

U finišu prvog poluvremena, Sadio Mane je uspeo da pošalje loptu u mrežu domaćih, ali je VAR potvrdio da je Senegelca lopta udarila u ruku dok je gradio poziciju i gol je opravdano poništen.

U drugom poluvremenu, više se igralo na polovini Junajteda koji je imao nekoliko veoma dobrih kontri.

Na novo pravo uzbuđenje čekalo se do 84. minuta. Adam Lalana najbolje se snašao ispred gola domaćih i pogodio za izjednačenje.

Liverpul na prvom mestu na tabeli ima 25 bodova, šest više od Mančester sitija i Lestera, a Mančester siti je ovim bodom napradovao za jedno mesto na tabeli i sada je 13. sa 10 bodova.

SASTAVI TIMOVA

Oba menadžera, i Ole Gunar Solšer i Jirgen Klop, imaju problema sa povređenim igračima, a evo i sastava timova:

Mančestert junajted:

Liverpul:

Glavni sudija na utakmici je Martin Etkinson.

Meč pratite na Sport Klubu 1, kao i na našem sajtu.

TOK MEČA:

6' - Prvih nekoliko minuta proteklo je u pritisku Mančester junajteda, ali čini se da Liverpul polako ali sigurno "osvaja prostor" i kreće ka golu domaćina.

Za nama je šest minuta igre, bez pokušaja na obe strane.

Manchester United

11' - Prvi pokušaj beležimo za Liverpul, ali je Roberto Firmino već bio u lošoj poziciji pre nego što je lopta stigla do njega.

Liverpool

Alex Livesey, Getty Images Sport

13' - Pokušava i Junajted, ali je izglednu priliku upropastio Andreas Pereira. Sa druge strane, Đorđino Vajnaldum je dobro izgradio poziciju, ali njegov šut bio je lak plen za Davida de Heu.

18' - Povukao je Liverpul kontru, ali je Sadio Mane sa desne strane predugo čekao i izgubio priluku da ubaci loptu u kazneni prostor.

24' - Polovina je prvog poluvremena. Liverpul igra poziciono, dosta strpljivo i pokazao je da je spreman za brze kontre. Mančester pokušava da organizuje napade, ali ništa ozbiljnije nije pokazao domaćin. Bez dobrih prilika na obe strane do sada i bez promene rezultata.

25' - Solidan prodor Mektomineja, ali loš šut i lako Alison rešava ovu situaciju ispred svog gola.

26' - Rašford je dobro ušao u kazneni prostor gostiju, ali se spetljao i nije uspeo da prosledi loptu Van Bisaki koji je bio dobro pozicioniran ispred gola.

28' - Nova gužva ispred Alisonovog gola, ali raščišćava to Van Dajk.

29' - Šalje Aleksander - Arnold solidnu loptu u kazneni prostor Junajteda, ali tamo nema ko da je primi.

34' - Sjajno je zadržao loptu i istrčao kontru Mane, dodao je do Firmina, ali njegov šut zaustavlja De Hea.

36' - Još jednom je Mane pronašao Firmina koji je uputo udarac. Odličan je bio De Hea, ali i da nije odbranio gol ne bi bio priznat jer je Brazilac bio u ofsajdu

37' - GOOOL! Vodi Junajted 1:0 golom Markusa Rašforda. Liverpul se žali na nedosuđen faul nad Origijem koji je postojao na početku akcije.

Sport Klub Youtube

39' - VAR - i nakon gledanja snimka Martin Etkinson ostaje pri svojoj odluci i gol je priznat. Jirgen Klop je u žučnoj raspravi sa četvrtim sudijom, ali to njegovom timu neće doneti ništa.

44' - GOOOL! Izjednačio je Liverpul prekom Manea, ali VAR je pokazao da je Senegalac igrao rukom i gol ne važi.

60' - Prva izmena na utakmici. Klop izvodi Origija, a u igri je Aleks Okslejd Čemberlejn. Nije bilo značajnijih dešavanja na terenu. Junajted i dalje ima gol prednosti.

66' - Više se igra na polovini Mančester junajteda, ali gosti ne uspevaju da naprave konkretniju akciju i priprete.

67' - Najbolju šansu u drugom poluvremenu imao je Rašford nakon odbre kontre domaćih, ali njegov šut nije bio precizan i lopta odlazi pored leve stative.

70' - Prvi žuti karton na utakmci. Dobio ga je Fabinjo.

71' - Nova izmena u Liverpulu. Izašao je Henderson, u igri je Adam Lalana. Solšer ništa ne menja.

77' - Nova gužva u kaznenom prostoru Davida de Hee, ali on je siguran između svojih stativa.

84' - Prva izmena u Junajtedu. Izašao je Rašford, na terenu je prvi put od 24. avgusta Entoni Marsijal.

84' - GOOOOL! Ovoga puta sve je čisto! Adam Lalana pogodio je za izjednačenje. 1:1, pet minuta do kraja meča. Ovo je Lalani prvi gol u Premijer ligi još od 21. maja 2017.

88' - Pritiska Liverpul, Arnold je uputio nezgodan šut sa desne strane, ali lopta je otišla iznad gola.

90+2' - Odličan pokušaj Okslejda Čemberlejna, ali lopta odlazi tik pored gola.

90+4' - Nova izmena u Junajtedu, u igru će Vilijams koji debituje u Premijer ligi, a izašao je Pereira.

90+6' - KRAJ. Derbi je završen bez pobednika, rezultatom 1:1.