Getty Images/Stuart Franklin

21.10.2019 | 22.52

Prvi poraz Arsenala još od avgusta!

Arsenal FC

Fudbaleri Šefild Junajteda pobedili su Arsenal 1:0 u poslednjoj utakmici devetog kola Premijer lige i Tobdžijama naneli drugi poraz u sezoni, koliko imaju i Mančester Siti, Lester, Čelsi i Vulvsi.

Lys Mousset,. Sheffield United, Šefild Junajted

Michael Regan, Getty Images Sport

Novajlija u ligi je poveo u 30. minutu kada je posle kornera loptu u gol gostiju smestio Francuz Lis Muset.

Tobdžije su u prvih 45 minuta imale dve prilike da dođu do izjednačenja, ali Nikola Pepe i Granit Džaka nisu uspeli da svaladaju golmana domaćih Dina Hendersona.

U 60. minutu je Dani Sebaljos imao odličnu priliku, ali je njegov šut odbranio čuvar mreže Junajteda. Do kraja meča nije bilo promena rezultata niti ozbiljnijih prilika.

Arsenalu je ovo prvi poraz još od avgusta i ostaje na petom mestu na tabeli, dok je Šefild Junajted prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede (po dva poraza i remija) i posle trećeg trijumfa u sezoni deveti je u Premijer ligi.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.