Siti siguran protiv Aston Vile, sporan gol De Brujnea

Fudbal - video 26. okt 201915:22 > 15:22
Shaun Botterill, Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Aston Vilu sa 3:0 u 10. kolu Premijer lige.

Izabranici Pepa Gvardiole vratili su se na drugu poziciju na tabeli, te u ovom momentu zaostaju samo tri boda za Liverpulom, koji još nije igrao meč 10. kola.

Imao je Gvardiola problema sa povređenim igračima, pošto su se u međuvremenu povredili Rodri i Zinčenko. Ipak, Građani su početkom drugog poluvremena uspeli da slome rivala i dođu do važne pobede.

Imao je Siti inicijativu od početka, ali se mučio tokom prvih 45 minuta. Odolevala je Aston Vila u prvom poluvremenu. U 24. minutu nadali su se gosti i penalu, ali je posle konsultacije sa VAR sudija ipak odlučio da ne pokaže na belu tačku.

U završnici prvog dela utakmice David Silva je imao priliku da donese prednost domaćima, ali je nije iskoristio.

Samo 20 sekundi po početku dugog poluvremena, Siti je poveo. Precizan je bio Rahim Sterling, koji je upisao 13. gol ove sezone.

U 65. minutu prednost Građana je udvostručena. Kevin de Brujne je primio loptu na ivici kaznenog prostora, te je poslao u gol. Dugo je Graham Skot čekao na potvrdu iz VAR sobe da je pogodak regularan i da lopta nije dirala Davida Silvu.

Na kraju je potvrđen gol Belgijanca.

Pali su gosti u nastavku, pa je posle samo pet minuta semafor pokazao 3:0. Ilkaj Gundoan je bio na pravom mestu u pravo vreme za svoj prvi gol u sezoni.

Siti je meč završio sa desetoricom igrača, pošto je tri minuta pre kraja Fernandinjo dobio drugi žuti karton zbog faula nad Dejvisom.

Ekipa Pepa Gvardiole upisala je sedmu pobedu u domaćem prvenstvu, pošto je prekinula niz Aston Vile od dva vezana trijumfa.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.