Catherine Ivill/Getty Images

26.10.2019 | 17.47 > 17:58

"Srećni" Brajton slavio na Ameksu, Votfordu samo bod

U subotnjim mečevima 10. kola Premijer lige viđena su dva remija. Najzanimljivije bilo je na Ameks stadionu gde je Brajton slomio Everton u završnici 3:2. Vest Hem i Šefild junajted remizirali su rezultatom 1:1, dok na meču između Votforda i Bornmuta nije bilo golova.

Fudbaleri Brajtona

Warren Little, Getty Images Sport

Brajton je na Ameks stadionu stigao do tri boda protiv Evertona 3:2 i to autogolom Dinjea u petom minutu sudijske nadoknade.

Prednost Brajtonu doneo je Gros u 15. minutu, a samo pet minuta kasnije za izjednačenje Evertona postarao se Vebster kada je postigao autogol.

Gosti su uspeli da preokrenu u 74. minutu kad aje gol postigao Kalvert-Luin, ali je Mopaj u 80. minutu iz penala uspeo da izjednači i vrati nadu domaćem timu.

Sreća je bila na strani Brajtona, pošto je pitanje pobednika rešeno autogolom u petom minutu sudijske nadoknade a tragičar je bio Dinje.

Everton je na 16. poziciji sa 10 bodova, Brajton je 12. sa 12 bodova.

Vest Hem je odigrao 1:1 sa Šefild junajtedom.

Snodgras je u 44. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Jarmolenka i doneo prednost Čekićarima.

Izjednačenje se dogodilo u 68. minutu kada je precizan bio Muse, posle asistencije Stivensa, samo pet minuta nakon što je zamenio Norvuda i ušao u igru.

Votford je na svom Vikarejdž Roudu osvojio bod protiv Bornmuta, u meču bez golova.