Getty Images/Christof Koepsel

26.10.2019 | 20.18 > 20:21

Het - trik Pulišića i ubedljiva pobeda Čelsija

U poslednjem subotnjem meču desetog kola Premijer lige Čelsi je slavio na gostovanju Barnliju. Duel je obeležio Kristijan Pulišić.

Christian Pulisic

Alex Burstow/Getty Images

Fudbaleri Čelsija slavili su na gostovanju Barnliju 4:2, a meč su obeležili Kristijan Pulišić koji je postigao het - trik, Džej Rodrigez koji je postigao odličan gol za domaće.

Nakon 21 minuta igre, Kristijan Pulišić postigao je svoj prvi gol u dresu Čelsija i doneo svom timu prednost.

A gde je prvi, tu je i drugi gol - Pulišić je ponovo bio strelac u 45. minutu za miran nastavak meča za tim Franka Lamparda.

U 56. minutu Pulišić je na najbolji mogući način opravdao poverenje koje mu je ukarao menadžer i postigao i treći gol na ovom meču.

Pulišić je tek drugi Amerikanac koji je u Premijer ligi postigao het - trik. To je još 2012. za nogom pošlo Klintu dempsiju u meču Fulama i Njukasla.

Vilijan je samo dva minuta kasnije pogodio za 4:0.

Fudbaleri Barnlija pokazali su u nastavku meča ono što se očekuje od ekipe u Premijer ligi - želju da se nadigravaju do kraja pa su tako uspeli da postignu dva gola u finišu meča, a umalo nisu došli i do trećeg u 90. minutu.

Džej Rodrigez postigao je fenomenalan gol iz daljine za 4:1 u 86. minutu, a nepuna tri minuta kasnije u strelce se upisao i Meknil.

Mogli su domaći do još jednog gola u 90. minutu, ali je Plavce malo pogledla i sreća pa se rezultat nije menjao.

Čelsi je vezao četiri pobede i sada ima 20 bodova, kao i Lester, a Barnli je nakon četvrtog poraza u sezoni ostao na 12.

Čelsi u narednom kolu gostuje Votfordu, dok će Barnli na noge Šefild junajtedu.