Getty Images/Stuart Franklin

02.11.2019 | 17.52 > 18:17

Mane u 90+4. za trijumf Redsa! Preokret Sitija

Lider Premijer lige Liverpul savladao je Aston Vilu na gostovanju, u okviru 11. kola, posle preokreta 2:1. Strelac pobedonosnog pogotka bio je Sadio Mane u 90+4. minutu! I dugoplasirani Mančester Siti je, uprkos zaostatku na poluvremenu, savladao Sautempton sa 2:1.

Sadio Mane, Roberto Firmino i Endru Robertson

Laurence Griffiths/Getty Images

Posle gola Trezegea u 21. minutu, Crveni su gubili sve do finiša utakmice na Vila parku i delovalo je da će zabeležiti prvi poraz posle 28 utakmica u domaćem šampionatu.

Ipak, usledio je veliki preokret u poslednjih nekoliko minuta za očuvanje šest poena prednosti u odnosu na Mančester Siti, protiv koga će igrati u sledećem kolu.

Upravo su Građani poslednji tim koji je savladao Redse u ligi. Bilo je to trećeg januara ove godine.

Najpre je u 87. minutu Endru Robertson na asistenciju Sadija Manea zakucao loptu iza leđa Toma Hitona, da bi u 90+4. Trent Aleksander-Arnold izveo korner, a Mane glavom pogodio dalji ugao i izrastao u heroja Redsa.

Može se reći da je ekipa Jirgena Klopa na kraju zasluženo došla do slavlja, naročito ako se uzme u obzir igra u drugom poluvremenu u kojem je u uputila 21 šut ka golu Vile.

Redsi su imali 74 odsto poseda lopte, kontrolisali su utakmicu sve vreme, a poništen im je i gol Bobija Firmina zbog ofsajda, dok su domaći šansu vrebali iz kontre.

Posle jedne takve situacije mogli su i do vođstva od 2:0, kojim bi vrlo verovatno rešili pitanje pobednika, ali je u 78. minutu Hurihejn propustio veliku šansu.

U finišu je stigla surova kazna za ekipu Dina Smita, koja je upisala drugi uzastopni poraz.

Građani su, poput Liverpula, imali velikih problema sa ekipom iz donjeg dela tabele i na poluvremenu imali zaostatak, ali su, za razliku od velikog rivala, na kraju uspeli da upišu tri boda nešto ranije.

Najzaslužniji za to bio je desni bek Kajl Voker, koji je zabeležio asistenciju i gol.

Sautempton je poveo u 13. minutu golom Vard-Prousa, posle velike greške golmana Edersona, i u nastavku meča se branio fantastično.

Siti je dominirao u posedu, imao preko 70 odsto vremena loptu u svojim nogama, ali su do pogotka Aguera njegovi pokušaji uglavnom završavali van okvira gola Svetaca.

U 70. minutu, Kevin de Brujne je poslao loptu na desnu stranu, Voker oštro centrirao na peterac odakle je Aguero zatresao mrežu.

Nastavili su Građani sa konstantnim napadima ka golu gostiju, a do odlučujućeg pogotka stigli su u 86. minutu.

Posle centaršuta Anhelina sa leve strane, golman Mekarti je loše procenio loptu i izleteo u prazno, pa je Voker pogodio prazan gol za veliko slavlje na Etihadu i dobru uvertiru u pomenuti derbi sa Liverpulom.

Arsenal ni u trećoj uzastopnoj utakmici u prvenstvu nije upisao pobedu, pošto je na Emiratima remizirao sa Vulverhemptonom (1:1).

Pjer Emerik Obamejang je doveo Tobdžije do prednosti u 21. minutu na dodavanje Lakazeta, da bi bod Vukovima obezbedio Raul Himenes u 76.

Brajton je upisao drugi uzastopni trijumf u prvenstvu. Galebovi su pred svojim navijačima savladali Norič rezultatom 2:0. Prvo poluvremene proteklo je bez golova, pre nego što je Leandro Trosard je na asistenciju Martina Montoje načeo mrežu gostujućeg tima u 68. minutu.

Pobedu domaćih potvrdio je Šejn Dafi u 84. minutu. Nakon četvrtog trijumfa u Premijer ligi, Brajton ima 15 bodova i nalazi se na sredini tabele, dok je Norič pretpeo četvrti poraz u poslednjih pet kola i trenutno se nalazi u opasnoj zoni.

Fudbaleri Šefild Junajteda bili su ubedljivi protiv Banlija i slavili na svom terenu sa 3:0. Defanzivac Oštrica Džon Lundstram upisao se u strelce u 17. i 43. minutu, a samo stotinak sekundi kasnije Džon Flek je postavio konačan rezultat.

U sva tri navrata u ulozi asistenta našao se fenomenalni Lis Muse koji je ujedno i bio igrač utakmice.

Njukasl je ostvario pobedu u Londonu, pošto je sa 3:2 savladao Vest Hem.

Crno beli su došli do prednosti preko Kirana Klarka u 16. minutu, da bi u 22. Federiko Fernandez duplirao prednost Svraka. Početkom drugog dela igre Džondžo Šelvi je povisio rezultat na 3:0 i tako postigao svoj prvi gol u karijeri iz slobodnog udarca u Premijer ligi.

Posle toga su Čekićari zaigrali mnogo konkretnije, ali su uspeli da postignu samo da ublaže poraz. Defanzivac domaćih Fabian Balbuena pogodio je u 73. minutu, a strelac drugog gola bio je Robert Snodgras u samoj završnici meča.

Nakon te pobede, Njukasl je napustio opasnu zonu, dok je Vest Hem pretrpeo treći poraz u prethodne četiri utakmice.