Getty Images/Stuart Franklin

08.11.2019 | 22.53 > 22:56

Stršljenovi konačno "probili led": Norič produbio krizu

Watford FC

Fudbaleri Votforda upisali su prvi trijumf u Premijer ligi ove sezone, pošto su u 12. kolu savladali Norič na strani sa 2:0.

Đerar Delofeu

Dan Mullan Getty Images Sport

Stršljenovi su u duelu dve poslednjeplasirane ekipe u ligi slavili golovima u uvodnim minutama dva poluvremena. Najzaslužniji za to bio je Španac Đerar Delofeu, strelac i asistent.

Brzonogi krilni igrač je, najpre, u drugom minutu iskoristio veliku grešku Emilijana Buendije i posle prodora pogodio dalji ugao sa petnaestak metara, da bi u 52. odlično asistirao Andreu Greju na petercu.

Ekipa Kikea Sančesa Floresa od 65. minuta igrala je sa desetoricom igrača zbog isključenja Kristijana Kabaselea, ali to nije uticalo na konačan ishod.

Norič je pokušavao da izbegne poraz, međutim, Kanarinci su prikazali još jednu lošu partiju i do kraja zapretili samo jednom preko Kenija Meklejna.

Tim Danijela Farkea je šestim porazom u poslednjih sedam mečeva pao na poslednju poziciju uz sedam bodova.