09.11.2019 | 15.25

Šesta uzastopna pobeda Čelsija za drugo mesto na tabeli

Fudbaleri Čelsija savladali su na svom terenu Kristal Palas sa 2:0 u meču 12. kola Premijer lige.

Tammy Abraham Christian Pulisic

Mike Hewitt Getty Images Sport

Čelsi je upisao šestu uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu, pa će makar nekoliko sati provesti na drugom mestu na tabeli. Ekipa Frenka Lamparda ima bod i utakmicu više od Mančester Sitija, koji u nedelju gostuje lideru Liverpulu.

Čelsi je dominirao od početka. Imali su Plavci više vremena loptu u nogama, a ka golu rivala šutnuli su 11 puta. Koliko je Kristal Palas bio u podređenoj poziciji govori i podatak da nije imao nijedan šut u prvih 45 minuta.

Uprkos svoj dominaciji domaćih, do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale.

Brzo po početku drugog, tačnije u 52. minutu Čelsi je poveo.

Akciju je pokrenuo Kovačić, nastavio je Vilijan, a na fantastičan način gol je postigao Ejbraham. Mladi engleski fudbaler postigao je 10. pogodak u domaćem prvenstvu.

Ejbraham je sa 22 godine i 38 dana postao drugi najmlađi igrač koji je postigao dvocifren broj golova za Čelsi u Premijer ligi.

Pokušali su gosti da budu konkurentniji, ali nisu stvarali izgledne šanse.

Prednost Plavaca udvostručio je Pulišić u 79. minutu, koji je pokupio odbijenu loptu i poslao je u gol. Amerikanac je tako postigao peti gol u domaćem prvenstvu.

Imali su do kraja jednu dobru priliku gosti, ali nisu uspeli da savladaju Arizabalagu.