Laurence Griffiths Getty Images Sport

10.11.2019 | 16.51 > 16:55

Đavoli oborili Galebove, Vulvsi bolji od Vile

Manchester United

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Brajton kod kuće u 12. kolu Premijer lige rezultatom 3:1.

Anthony Martial, Marcus Rashford

Julian Finney/Getty Images

Posle sigurnog trijumfa (3:0) nad Partizanom u Ligi Evrope, Crveni đavoli su na Old Trafordu bez mnogo problema savladali i Galebove, pošto su već u 19. minutu imali dva gola prednosti.

Najpre je u 17. Andreas Pereira uz malo sreće savladao Meta Rajana, da bi dva minuta kasnije posle gužve u petercu vezista gostiju Dejvi Proper postigao autogol.

Preostala dva pogotka viđena su u drugom poluvremenu - takođe, u razmaku od dva minuta.

U 64. je Luis Dank odlično skočio na korner Paskala Grosa i vratio nadu gostima, ali je u 66. Markus Rašford sjajno zakucao loptu pod prečku i otklonio sve dileme oko pobednika.

Junajtedu je to drugi trijumf u poslednjih pet utakmica i sad je sedmi na tabeli sa 16 bodova. Brajton je 11. sa jednim manje.

Jednak broj poena ima Vulverhempton, posle slavlja nad Aston Vilom kod kuće - 2:1.

Vukovima su trijumf doneli Ruben Neveš preciznim udarcem sa distance u 41. minutu i Raul Himenes, koji je u 84. krunisao kontru i povratnu loptu Adame Traorea.

Jedini gol za goste iz Birmingema dao je Trezege u 90+2.

Ekipa Nuna Espirita Santa upisala je prvu pobedu, posle tri uzastopna remija, i sad zauzima osmu poziciju.

Vila je ostvarila treći poraz u nizu i ona na reprezentativnu pauzu odlazi sa 17. mesta, uz 11 bodova.