Sporni golovi i slavlje Liverpula: Šampion na minus 9!

Fudbal - video 10. nov 201917:11 > 19:29
Laurence Griffiths, Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Mančester Siti kod kuće, u 12. kolu Premijer lige, rezultatom 3:1 i sad imaju devet bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala u borbi za titulu.

Redsi su i dalje jedina neporažena ekipa prvenstva i na reprezentativnu pauzu odlaze kao lideri sa 34 boda.

Aktuelni šampioni su trećim porazom u sezoni pali na četvrto mesto sa 25 poena, jednim manje od Čelsija i Lestera, te je pred njima je izuzetno težak zadatak u odbrani naslova prvaka.

Ekipa Jirgena Klopa je furiozno otvorila duel na Enfildu i već posle 13 minuta imala dva gola prednosti.

Najpre je u šestom Fabinjo fantastičnim udarcem sa distance doveo domaće u vođstvo, da bi u 13. Mohamed Salah glavom krunisao odličan centaršut Endrua Robertstona.

O regularnosti oba pogotka može se diskutovati.

Prvom je prethodila gužva u šesnaestercu Liverpula i igranje rukom Trenta Aleksander-Arnolda, ali je sudija Majkl Oliver odlučio da se igra nastavi, pa su Crveni nekoliko trenutaka kasnije u kontra-napadu uspeli da povedu.

Usledilo je oštro negodovanje gostiju, međutim, Oliver je ostao pri svojoj odluci i posle provere VAR pokazao na centar.

Da li su Građani oštećeni u toj situaciji? Glasajte u našoj anketi na OVOM LINKU.

Kad je o golu Salaha reč, pitanje je da li je Egipćanin bio u dozvoljenoj poziciji prilikom centaršuta Robertsona, ali tu situaciju sudija nije proveravao putem VAR.

Kako bilo, šampion Evrope je u ranoj fazi meča imao dva gola viška i u nastavku je mogao da igra sa znatno manje pritiska.

U takvoj situaciji, Crveni su vrebali šansu iz kontra-napada i kroz brzu tranziciju, dok je Siti putem većeg poseda pokušavao da se vrati u meč.

Najbolje šanse za prvaka Engleske u prvom delu propuštao je Serhio Aguero, koji se u nekoliko navrata našao u dobroj situaciji za gol, a na drugoj strani opasni po Brava bili su Salah i Firmino.

Ono što su njih dvojica propustili, nije Sadio Mane na otvaranju drugog dela.

U 51. minutu, Džordan Henderson je probio po desnoj strani i poslao loptu na drugu stativu, odakle je Senegalac glavom pogodio bliži ugao i praktično već tad rešio pitanje pobednika.

Posle tog pogotka, domaći sastav je oborio ritam i bez mnogo problema sprečavao sve napade Sitija.

Jedini put kad je organizovana odbrana Liverpula kapitulirala bilo je u 78. minutu. Tad je Anhelino oštro centrirao na desnu stranu, a Bernardo Silva poslao loptu od stative u mrežu.

Do kraja su Građani imali još nekoliko prilika, međutim, rezultat je ostao nepromenjen za veliko slavlje na Enfildu.

Pogledajte tabelu Premijer lige.

Tok duela sa Enfilda pratite uživo uz NAŠ PORTAL

Liverpul (4-3-3): Alison – Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson – Henderson, Fabinjo, Vajnaldum – Salah, Mane, Firmino

Mančester Siti (4-3-3): Bravo – Voker, Stouns, Fernandinjo, Anhelinjo – De Brujne, Rodri, Gindoan – Silva, Sterling, Aguero

Goool! Liverpul vodi 1:0 od šestog minuta, golom Fabinja! Brazilski vezista je prihvatio odbijenu loptu na više od dvadeset metara od gola, namestio se i pogodio desni ugao pored Klaudija Bravo.

Gostujući igrači su uputili velike proteste sudiji Majku Oliveru, pošto su smatrali da je u napadu pre pogotka Fabinja trebalo da dosudi penal za njih zbog igranja rukom Trenta Aleksander-Arnolda.

Samo nekoliko trenutaka kasnije, Građani su mogli do izjednačenja, ali je posle prekida Rahim Sterling glavom sa peterca šutirao pored stative.

Goool! Liverpul vodi 2:0 od 13. minuta, golom Mohameda Salaha! Endru Robertson je sjajno centrirao sa leve strane, a Egipćanin ispred Anhelina pogodio glavom dalji ugao.

I o ovom golu domaćih se može diskutovati zbog pozicije Salaha prilikom centaršuta. Da li je bi ofsajd?

U nastavku je viđena rasplamsana borba na obe strane, ali za razliku od uvodnog dela nije bilo ozbiljnijih prilika na obe strane.

Siti je prvi put posle pogotka Salaha zapretio u 29. minutu preko Anhelina, međutim, Alison je dobro reagovao.

Na drugoj strani Lovren je posle kornera šutirao pored stative. Nedugo zatim, Firmino je probao sa ivice šesnaesterca, posle odlične finte, ali je lopta otišla preko gola.

Brazilski napadač mogao je do pogotka i u 38. minutu, ali je šutirao levom nogom pravo u Brava.

Do poluvremena viđena je još po jedna prilika pred oba gola. Serhio Aguero je šutirao pored stative, dok je sjajan udarac Salaha paradom zaustavio Bravo.

Liverpul – Mančester Siti 2:0 (poluvreme)

Goool! Liverpul vodi sa 3:0 od 51. minuta, golom Sadija Manea! Džordan Henderson je sjajno centrirao na drugu stativu, odakle je Senegalac glavom pogodio bliži ugao i doneo Redsima veliku prednost.

Samo minut kasnije, Sterling je mogao da vrati Građane u život, ali je njegov udarac posle slaloma izblokirao Lovren.

Prva izmena viđena je u 61. minutu, kad je Hendersona odmenio Džejms Milner.

Deset minuta kasnije prvu izmenu napravili su i gosti. Umesto Aguera ušao je Gabrijel Žezus.

Goool! Mančester Siti je smanjio na 3:1 u 78. minutu golom Bernarda Silve! Anhelino je ubacio oštru loptu, a na drugoj strani je Silva poslao neodbranjiv udarac pored bliže stative i vratio gostima kakvu-takvu nadu.

Već u sledećem napadu Siti je mogao do novog pogotka, ali je Gabrijel petom samo okrznuo loptu i ona je otišla pored gola.

Nedugo zatim mogao je i Voker da zatrese mrežu domaćih i meč odvede u dramu, međutim, glavom je šutirao preko prečke.

To je praktično bila i poslednja šansa za goste na ovom meču.

Liverpul – Mančester Siti 3:1 (kraj)