Bilićev VBA ponovo lider Čempionšipa

Fudbal - video 27. nov 201922:53 > 22:56
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Fudbaleri Vest Broma ustvarili su treću uzastopnu pobedu i tako se vratili na lidersku poziciju Čempionšipa.

Ekipa Slavena Bilića je u 18. kolu pred svojim navijačima ubedljivo savladala Bristol Siti rezultatom 4:1 i sada ima dva boda više od drugoplasiranog Lidsa, koji je u utorak u finišu obezbedio trijumf na gostovanju Redingu.

Vest Brom je na poluvremenu vodio sa 2:0 golovima Gibsa i Pereire, Diediu je deset minuta pre kraja prepolovio prednost domačina, ali su Robron-Kanu i Ostin sa dva brza pogotka otklonili sve dileme.

Važan trijumf ostvario je Notingem Forest u Londonu protiv Kvins Park Rendžersa – 4:0. Tri od četiri pogotka postignuta su u poslednjih deset minuta.

Nekadašnji prvak Evrope je na deobi trećeg mesta sa Fulamom, koji je dan ranije bio ubedljiv protiv Derbija uz još jedan gol Aleksandra Mitrovića.

Preston polako gubi korak sa vodećim timovima, a drugi uzastopni neuspeh pretrpeo je na gostovanju Halu – 4:0.

U ostalim mečevima odigranim u sredu Blekburn je savladao Brendford 1:0, Midlzbro je identičnim rezultatom bio bolji od Barnslija, dok su Šefild Venzdej i Birmingen odigrali 1:1.