Siti ispustio dva boda, prelepi golovi u Njukaslu

Fudbal - video 30. nov 201915:24 > 15:29
Ian MacNicol/Getty Images

U prvom meču 14. kola engleske Premijer lige fudbaleri Mančester Sitija remizirali su 2:2 sa domaćim Njukaslom u meču u kojem su „Građani“ dvaput imali vođsto.

Aktuelni šampion poveo je u 22. minutu preko Rahima Sterlinga, koji je posle jedne gužve u šesnaestercu spretno iskoristio atraktivnu asistenciju Davida Silve petom i došao do 1:0.

Povezano

Ipak, samo tri minuta kasnije navijači na Sent Džejms parku su se radovali – Džetro Vilems je posle lepe akcije „Svraka“ naleteo na pas Almirona i jakim i preciznim udarcem po zemlji u dalji ugao gola sa oko 15 metara izjednačio.

Napadao je u nastavku Siti, ali su do vođstva došli tek u 82. minutu i to na fantastičan način – Sterling je centrirao, lopta je raščišćena, a Kevin de Brujne je na oko 20 metara prihvatio loptu grudima i snažnim udarcem koji je u gol ušao pogodivši prečku doneo prednost gostima.

Ipak, u 88. minutu radovali su se domaći – Atsu je izvodio „skraćeni korner“ sa desne strane, ali nije centrirao u šesnaesterac, već je dodao Šelviju, koji se „revanširao“ De Brujneu tako što je postigao još jedan lep udarac sa ivice šesnaesterca.

Siti posle remija ima osam bodova manje, kao i meč više od lidera na tabeli Liverpula. U slučaju pobede ili remija Lestera u meču protiv Evertona na domaćem terenu, „Lisice“ će izbiti na drugo mesto tabele.

U narednom kolu Siti gostuje Barnliju, a Njukasl, koji je sada 12. će igrati u Šefildu protiv Junajteda.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.