Ulet Ifansasti/Getty Images

30.11.2019 | 17.53 > 18:04

Dva ista gola Van Dajka, Alisonova brljotina, +11

Fudbaleri Liverpula stigli su do nove pobede u 14. kolu Premijer lige, pošto su na „Enfildu“ rezultatom 2:1 pobedili Brajton. Do bodova su u mečevima koji su se igrali od 16 časova bodove osvojili Kristal Palas, Vest Hem i Totenhem.

Virdžil van Dajk

Clive Brunskill/Getty Images

Liverpul je u vođstvo doveo Virdžil van Dajk u 18. minuutu - Trent Aleksander-Arnold izveo je slobodan udarac i centrirao u šesnaesterac, u kojem je Van Dajk bez premca nadvisio konkurenciju i savladao Rajana za vođstvo evropskog šampiona.

Samo šest minuta kasnije viđena je skoro identična situacija - Aleksander-Arnold je ovog puta izvodio korner, ali je strana terena bila druga. Usledio je novi oštar i precizan centaršut, još jedan „nebeski“ skok najboljeg fudbalera sveta u prošloj sezoni po izboru UEFA, Rajan je ponovo bio nemoćan, pa je na semaforu stajalo 2:0.

Delovalo je da Liverpul „krstari“ do lake pobede, ali je u 76. minutu situacija je počela da se drastično menja. Posle jedne duboke lopte Alison Beker izleteo je van šesnaesterca i u pokušaju da interveniše neshvatljivo boksovao rukom loptu i zaradio direktan crveni karton. U igru je ušao Adrijan, koji je pre prvog kontakta sa loptom primio gol.

Dank je izvodio slobodan udarac posle Alisonovog crvenog kartona, a kada je sudija Etkinson dao znak za izvođenje, Dank je lukavo reagovao, iskoristio činjenicu da je Adrijan i dalje nameštao živi zid i udarcem po zemlji u golmanov ugao smanjio na 2:1. Ipak, do kraja susreta Brajton nije imao dovoljno snage da iskoristi prednost igrača više i dođe do boda.

Liverpul u narednom kolu čeka „Mersisajd“ derbi - dočekaće Everton u sredu četvrtog decembra, a na tabeli su „Redsu“ prvi sa 11 bodova više u odnosu na konkurente, barem dok Lester ne odigra svoj meč protiv Evertona na domaćem terenu.

Brajton, koji u narednom kolu igra protiv Arsenala u gostima, trenutno ima 15 bodova, pet više od ugroženog Noriča.

Žoze Murinjo je i dalje stoprocentan od kada je došao na klupu Totenhema, pošto je ovog puta savladan Bornmut u Londonu rezutatom 3:2. Dele Ali je doveo Spurse do prednosti u 21. minutu na dodavanje Hjon Min Sona, da bi isti igrač početkom drugog poluvremena duplirao prednost svog tima. Musa Sisoko je u 69. minutu povisio na 3:0, a kada se očekivalo da Totenhem mirno privede utakmicu kraju, usledio je nalet popularnih "Trešnjica" i Harija Vilsona. Velšanin je prvo je smanjio rezultat u 73. minutu, da bi još jedan pogodak postigao u šestom minutu nadoknade. Ipak, do kraja susreta nije bilo promene rezultata, pa je Totenhem sada na petom mestu na tabeli, dok je Bornmut nakon poraza pao na 12. poziciju.

Nakon više od dva meseca, Vest Hem je upisao pobedu u šampionatu, pošto je u londonskom derbiju savladao Čelsi na Stamford Bridžu minimalnim rezultatom. "Plavci" su bili konkrertniji i bolji rival, konstantno su napadali, ali uzalud. Početkom drugog poluvremena, Aron Kresvel je sjajno naleteo na loptu koju je poslao Pablo Fornals i matirao Kepu. Do kraja meča Čekićari su uspeli da odbrane svoj gol i tako dođu do prvog trijumfa nakon 22. septembra, kada je savladan Mančester Junajted.

Kristal Palas je prekinuo niz od pet utakmica bez pobede u Premijer ligi, pošto je kao gost slavio protiv Barnlija sa 2:0. Bolju igru u prvom poluvremenu londonski klub je pretvorio u prednost, kada je Vilfred Zaha nakon solo-prodora matirao Nika Poupa. Izabranici Roja Hodžsona su se delimično povukli u drugom delu igre, čekali priliku iz kontranapada, koju su dočekali u 78. minutu, kada je Džefri Šlup stavio tačku na ovaj duel nakon velike greške kapitena domaće ekipe, Bena Mija. Nakon pete pobede u sezoni, Kristal Palas je na desetom mestu na tabeli sa 18 bodova, koliko ima Barnli.

U poslednjem subotnjem meču 14. kola Premijer lige, Sautempton je slavio protiv Votforda.

Fudbaleri Sautemptona slavili su na svom terenu protiv Votforda i pobedu upisali rezultatom 2:1.

Sveci su do pobede došli nakon preokreta jer su Stršljenovi poveli u 24. minutu golom Ismaila Sara.

Sautempton je pokušavao da se probije do gola rivala, a to mu je pošlo za rukom tek u 78. minutu kada je za izjednačenje pogodio Deni Ings.

Domaći su u finišu stigli do celog plena golom koji je u 83. minutu postigao Džejms Vard Prous.

U prvom meču kola ranije u subotu Siti je u Njukaslu remizirao 2:2.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.