Sedmica Brentforda, ubedljvi Lids i Bristol

Fudbal - video 30. nov 201918:16 > 18:19
Marc Atkins, Getty Images Sport

U prvoj utakmici dana u Čempionšipa ekipa Čarltona ugostila je Šefild venzdej. Gosti iz Jorkšira, poveli su u 17. minutu, pošto je Flečer odlično šutirao glavom.

Domaći tim je došao da izjednačenja devet minuta kasnije. Posle ubačene lopte sa leve strane, šutirao je Bon.

Međutim, popularne Sove su u drugom poluvremenu bile bolje i ponovo došle do prednosti 10 minuta pre kraja. Flečer je bio precizan sa bele tačke i prvi put ove sezone dao je dva gola na jednoj utakmici. On je ujedno i najbolji strelac Šefilda. U 4. minutu nadoknade posle lepog centaršuta Riča, gol j epostigao Nuhiu. Čarlton je u velikom padu forme i ovo im je sedma utakmica bez pobede.

Na klupi Derbi kauntija se prvi put pojavio Vejn Runi. On će biti u stručnom štabu Filipa Kokua, a od januara će imati pravo nastupa kao igrač – menadžer.

Domaći sastav je poveo u 23. minutu, pošto je Martin Vaghorn majstorski izveo slobodan udarac. Kvins park rendžers je imao više prilika, a najbolju su iskoristili u nadoknadi prvog poluvremena. Upravo je Vaghorn srušio Osei Samjuela, a Eze je bio precizan sa bele tačke. Oba tima ostaju u donjoj polovini tabele.

Lids junajted je došao do prvog mesta na tabeli pošto je bio vrlo ubedljiv protiv Midlsbroa. Ekipa trenera Marsela Bijelse slavila je sa 4-0. Najubedljiviju pobedu u dosadašnjem toku prvenstva, ostvario je tim Brentforda. Oni su pobedili doskorašnjeg trećeligaša, ekipu Lutona sa 7-0.

Ovo je drugi najbolji rezultat u istoriji popularnih Osa, pošto su 1963. godine sa 9-0, pobedili Reksam u tadašnjoj 3. ligi.

Ubedljiv je bio i tim Bristol sitija, koji je sa 5-2 savladao Hadersfild. U ovom kolu, videli smo i dva het trika.

Pored Da Silve, koji je dao tri gola za Brentford, napadač Redinga Geogre Puškaš, doneo je preokret Redingu na gostovanju Viganu. Iako je domaćin vodio do 79. minuta, reprezentativac Rumunije je tri gola dao za pet minuta.

Važnu pobeduu borbi za optsnak Barnsli, koji je sa 3-1, savladao Hal siti u malom derbiju Jorkšira.

Notingem forest vrlo dobro igra ove sezone, ali ih je iznenadio Kardif na Siti graundu.

Velšani su slavili sa 1-0. to je bila prva pobeda trenera Nila Herisa, na klupi Plavih ptica. Do pobede u gostima došao je i Blekburn, koji je pobedio pretposlednji Stouk.

Birmingem i Milvol, odigrali su nerešeno 1-1. poslednja utakmica kola, igra se u ponedeljak. Ekipa Prestona će ugostiti do ovoga kola, vodeći VBA. Meč možete pratiti na SK1 od 20:45.