Alex Livesey/Getty Images

02.12.2019 | 22.44

VBA nepostojećim penalom u 90. minutu zadržao vrh

Vest Bromvič Albion je slavio na gostovanju Preston Nort Endu u 19. kolu Čempionšipa. Jedini strelac je bio Čarli Ostin i to sa bele tačke u 90. minutu.

Nathan Ferguson,Sean Maguire

Lewis Storey/Getty Images

Momci Slavena Bilića koji su pre 19. kola imali dva boda prednosti ispred Lidsa na čelu tabele su igrali odlično u prvom poluvremenu. Prvu šansu je imao Nejtan Ferguson u 22. minutu kada je njegov šut odbranio Deklan Rad. Met Filips je imao dve solidne prilike za gol do poluvremena, dok je za ekipu Prestona zapretio Šon Megvajer.

U drugom poluvremenu nije bilo nikakvih prilika, a u 89. minutu je golman Prestona Deklan Rad oborio igrača protivničke ekipe. Čarli Ostin je izveo penal i tako u poslednjim momentima ipak doneo pobedu Vest Bromu. Vrećice su i dalje prve na tabeli sa 42 boda, dok Lids ima 40.