03.12.2019 | 22.22 > 22:27

Palas pobeđuje i sa desetoricom, Milivojević 'požuteo'

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su Bornmut u prvoj utaknici 15. kola Premijer lige rezultatom 1:0 i barem do srede uveče ostaće na petoj poziciji na tabeli.

Jeffrey Schlupp, Crystal Palace, Kristal Palas

Justin Setterfield, Getty Images Sport

Trijumf ekipe Roja Hondžona dobija na težini ako se zna da je Palas od 19. minuta igrao bez isključenog Mamadua Sakoa. Francuski defanzivac neoprezno je startovao daleko od svog gola i sudija Entoni Tejlor mu je pokazao put u svlačionicu.

Gosti, ipak, nisu iskoristili brojčanu prednost na terenu, bili su suviše oprezni, a kazna je usledila u 76. minutu kada je Džefri Šlup dobio loptu skoro na polovini terena i posle solo prodora savladao golmana gostiju Arona Remsdejla.

Bornmut je imao 70 odsto loptu u posedu, ali i posle primljenog pogotka igrači Kristal Palasa su bili opasniji i pretili su uglavnom preko brzonogog Luisa Zahe. Najbolju šansu za izjednačenje imao je Džeferson Lerma u 87. minutu, ali promene rezultata nije bilo i Bornmut je zabeležio četvrti uzastopni poraz.

Kapiten domaće ekipe Luka Milivojevićč je odigrao ceo meč, a u 71. minutu dobio je žuti karton.

Palas u sledećem kolu gostuje Votfordu, a Bornmut dočekuje Liverpul.

Pogledajte REZULTATETABELU Premijer lige.