Rašford nemilosrdan prema Žozeu: Trijumf Đavola!

Fudbal - video 4. dec 201920:17 > 22:43
Stu Forster, Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Totenhem na Old Trafordu u 15. kolu Premijer lige rezultatom 2:1.

U duelu, koji je premijerno emitovan na našem novom kanalu Nova Sport, Žoze Murinjo se vratio na stadion sa kojeg je otišao pre godinu dana.

Gospodin Posebni je svom nasledniku na klupi Crvenih đavola Oleu Gunaru Solšeru na poklon doneo bocu šampanjca, ali to domaćine nimalo nije omekšalo.

Naročito ne Markusa Rašforda, dvostrukog strelca.

Sjajni napadač je bio centralna figura utakmice i sjajnom partijom naneo bivšem treneru prvi poraz na klupi Spursa, posle uvodna dva trijumfa.

Već u šestom minutu je Rašford doveo Crvene đavole u vođstvo. Englez je uputio snažan udarac u bliži ugao i uz veliku pomoć nespretnog Gazanige pogodio mrežu.

Vrlo brzo je 22-godišnji igrač mogao do novog pogotka, ali je njegov šut sa distance zatresao prečku, a veliku šansu do sredine prvog dela propustio je i Mejson Grinvud.

Kazna je stigla u 39. minutu. Dele Ali je majstorskim potezom okrenuo Freda u šesnaestercu i sa pet metara savladao Davida de Heu.

Ispostavilo se, ipak, da je to bila jedna od retkih konkretnih situacija pred golom Junajteda, pošto je Totenhem do kraja uspeo da zapreti tek u nadoknadi vremena preko Alija.

Ključan momenat meča viđen je na startu drugog poluvremena. Igrao se 49. minut, kad je Musa Sisoko oborio Rašforda u šesnaestercu i načinio penal, a ovaj preuzeo odgovornost i rutinski doneo svojoj ekipi tri boda.

U nastavku je ritam utakmice u potpunosti opao, Đavoli su kontrolisali ritam, nisu dozvolili Spursima da ozbiljnije zaprete, i na kraju sasvim zasluženo upisali pobedu.

Posle tog trijumfa, Junajted je šesti na tabeli sa 21 bodom, dok je Totenhem osmi sa 20.

Pogledajte tabelu Premijer lige.

Tok duela mogli ste da pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

Goool! Junajted vodi sa 1:0 od sedmog minuta, golom Markusa Rašforda! Džesi Lingard se izborio za loptu na levoj strani, potom je napadač domaćih uputio snažan udarac u bliži ugao i zahvaljujući nesmotrenoj reakciji Gazanige zatresao mrežu.

Ne računajući gol Rašforda, izuzetno spor ritam na Old Trafordu i u prvih dvadesetak minuta igre nije viđena nijedna ozbiljnija šansa.

Usledio je period znatno bolje igre domaćih, koji su vrlo lako mogli i da steknu prednost od 3:0. U svega nekoliko minuta je dobar šut Grinvuda zaustavio Gazaniga, da bi potom raspoloženi Rašford zatresao prečku.

Goool! Totenhem je izjednačio od 38. minuta, golom Dele Alija! Preporođeni vezista se sjajno snašao u šesnaestercu Junajteda i odličnim potezom okrenuo Freda, pre nego što je iz peterca savladao De Heu.

Bila je to ujedno i poslednja zanimljiva situacija u prvom poluvremenu.

Mančester Junajted – Totenhem 1:1 (poluvreme)

Goool! Poput prvog, Markus Rašford pogotkom otvara i drugo poluvreme! Napadač domaćih je u 49. minutu pogodio iz penala i to pošto je nad njim Musa Sisoko načinio prekršaj.

U nastavku je Junajted mogao do još nekog pogotka, preko Rašforda i Džejmsa, ali je Gazaniga dobro reagovao.

Kako je vreme odmicalo tako je i tempo sve više opadao, Đavoli su rutinski sprečavali svaki pokušaj Totenhema koji nije uspeo da iskreira nijednu ozbiljniju priliku sve do finiša.

U nadoknadi vremena Dele Ali je šutirao iz šesnaesterca, ali je njegov udarac zaustavio David de Hea i tako doneo svom timu tri boda.