Getty Images/Stuart Franklin

04.12.2019 | 22.39 > 22:42

Kako zaustaviti Lisice? Sedma u nizu za nastavak potere

Fudbaleri Lestera pobedili su Votford u 15. kolu Premijer lige rezultatom 2:0 i sedmim uzastopnim trijumfom nastavili poteru za vodećim Liverpulom.

Džejms Medison, Džejmi Vardi

Michael Regan, Getty Images

Lisice su druge na tabeli sa 35 bodova, osam manje od vodećeg Liverpula, i u ovom trenutku predstavljaju najozbiljnijeg takmaca Redsima.

Votford je zakucan za dno sa svega osam osvojenih poena.

Ekipa Brendana Rodžersa je u najdužem nizu pobeda u prethodnih 56 godina, a zasluge za slavlje nad Stršljenovima idu Džejmiju Vardiju i Džejmsu Medisonu.

Oba pogotka su viđena u drugom poluvremenu. Džejmi Vardi je bio siguran sa bele tačke u 55. minutu, a tačku na utakmicu stavio je Džejms Medison u petom minutu nadoknade.

Čelsi je prekinuo seriju od dva uzastopna poraza, pošto je na svom terenu savladao Aston Vilu rezultatom 2:1. Plave je do prednosti doveo Temi Ejbraham u 23. minutu utakmice.

Gosti iz Birmingema uspeli su da dođu do izjednačenja na samom kraju prvog poluvremena preko Trezegea, da bi sva tri boda ekipi Frenka Lamparda doneo Mejson Maunt u 48. minutu na asistenciju Abrahama.

Posle ove pobede, Čelsi je ostao na četvrtom mestu tabele, dok je Vila pala na 15. poziciju.

Treću pobedu u poslednjih pet utakmica ostvario je Vulverhempton, koji je rutinski na Molinjuu savladao Vest Hem rezultatom 2:0. Vukove je do prednosti doveo Leander Dendoker u 23. minutu na dodavanje Žoaoa Mutinja, da bi pobedu zacementirao Patrik Kutrone u 86. minutu.

Vulverhempton je napredovao na peto mesto na tabeli, dok je Vest Hem nakon četvrtog poraza u poslednjih pet kola pao na 13. poziciju.

Trijumf na svom terenu ostvario je i Sautempton, koji je sa 2:1 savladao Norič.

Svece je do prednosti doveo Deni Ings u 22. minutu, da bi u 43. Rajan Bertrand na dodavanje Šejna Longa povisio na 2:0.

Reakcija Noriča viđena je u 66. minutu, kada je Temu Puki smanjio prednost Sautemptona, ali promene rezultata do kraja utakmice nije bilo.