David Ramos, Getty Images

05.12.2019 | 22.23

Sve bolji Njukasl slavio u Šefildu, mudri Šelvi

Fudbaleri Njukasla pobedili su Šefild Junajted u gostima u utakmici 15. kola Premijer lige rezultatom 2:0.

Jonjo Shelvey, Newcastle, Njukasl

Alex Livesey, Getty Images Sport

Svrake su zabeležile peti trijumf u sezoni i sa 19 bodova izjednačili se sa domaćinom na devetoj poziciji na tabeli prvenstva Engleske. Šefild je posle tri uzastopna remija upisao i četvrti poraz, interesantno, sva četiri kod kuće.

Njukasl je u poslednjih pet mečeva ostvario tri pobede, remi i poraz i posle lošeg starta sezone u mnogo je boljoj poziciji.

Prvi gol u 15. minutu postigao je Sent Maksiman na dodavanje Mankilja. To je bio prvi pogodak Francuza u Premijer ligi od kako je letos došao iz Nice.

Drugi pogodak Njukasla u 71. minutu bio je totalno netipičan. Posle duge lopte Pola Dameta, Endi Kerol je glavom dodao Džondžu Šelviju, ali pomoćni sudija je podigao zastavicu pokazujući da je vezni fudbaler gostiju bio u ofsajdu. Međutim, glavni arbitar Stjuart Etvel je poništio tu odluku i dozvolio da se akcija nastavi.

Svi fudbaleri Šefilda su stali, međutim, Šelvi je sam izašao pred golmana Dina Hendersona, koji nije ni branio šut, a na kraju je VAR pokazao da Kerol nije bio u nedozvoljenoj poziciji i pogodak je priznat.