Serija bez kraja – novi šok za Arsenal!

Fudbal - video 5. dec 201923:07 > 23:09
Marc Atkins, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala još jednom su razočarali svoje navijače i u poslednjem meču 15. kola Premijer lige na Emiratima su izgubili od Brajtona rezultatom 2:1.

Tobdžije već devet utakmica ne znaju za pobedu u svim takmičenjima (šest u prvenstvu), a ni smena trenera Unaija Emerija i dolazak Fredija Ljungberga na klupu nije imao očekivan efekat.

Brajton je u Londonu prekinuo seriju od tri uzastopna poraza i sa 18 bodova na deobi je 12. pozicije sa svega bodom manje od večerašnjeg rivala.

Gosti su u prvom poluvrmeenu potpuno nadigrali Arsenal i samo zahvaljujući Berndu Lenu na odmor su otišli samo sa golom viška. Strelac je bio Adam Vebster u 36. minutu posle smušene reakcije defanzivaca domaćeg tima.

Arsenal je izjednačio u 50. minutu preko Aleksandrea Lakazeta, koji je dobro reagovao posle kornera Mesuta Ozila, a mora se priznati da je imao i mnogo sreće. Domaći su u 65. minutu postigli i drugi pogodak preko Davida Luiza, ali je posle VAR asistencije ustanovljeno da je Brazilac bio u ofsajdu.

Novi hladan tuš za domaće navijače usledio je 80. minutu, kada je Nel Maupaj glavom matirao Lena. Odbrana Tobdžija je i ovoga puta katastrofalno reagovala.

Arsenal u sledećem kolu gostuje Vest Hemu, dok Brajton dočekuje Vulvse.