Šok terapija uspela – Everton srušio Čelsi!

Fudbal - video 7. dec 201915:14 > 15:17
Clive Brunskill/Getty Images

U prvom meču posle otkaza menadžeru Marku Silvi fudbaleri Evertona ostvarili su veliku pobedu, pošto je na Gudisonu pao Čelsi sa 3:1 u 16. kolu Premijer lige.

Već u petom minutu Karamele stižu do vođstva, Sidibe je centrirao sa desne strane, a Rišarlison se umešno ubacio i sa pet metara glavom zakucao loptu u mrežu.

Slično kao prvo, Everton je počeo i drugo poluvreme, u 49. minutu Dominik Kalvert-Luin duplirao je prednost – posle užasne reakcija Zume došao je do lopte i sa oko 10 metara plasirao loptu pored Kepe.

Tim Frenka Lamparda samo tri miuta dolazi do pogotka i nade u bolji rezultat. Strelac je bio Mateo Kovačić, koji je sa više od 20 metara uhvatio volej i precizno smestio loptu uz desnu stativu gola domaćih.

I onda, u jeku pritiska Plavaca, dešava se kardinalna greška golmana Kepe koji užasnim dodavanjem poklanja loptu rivalu. Nisu najsrećnije u nastavku akcije reagovali ni njegove kolege iz odbrane, a na kraju je Kalvert-Luin poslao loptu korz noge Kepi za velikih 3:1 u 84. minutu.

Dankan Ferguson, legenda kluba i vršilac dužnosti menadžera, burno je proslavio gol i trijumf na svom debiju.

Everton je 14. na tabeli sa 17 bodova, dok je Čelsi četvrti sa 29.

U sledećem kolu Plavci dočekuju Bornmut, dok Everton gostuje Mančester junajtedu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.