07.12.2019 | 17.50 > 20:23

Solšerova lekcija Gvardioli na Etihadu!

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Mančester Siti sa 2:1 (2:0) u gostima u derbiju 16. kola Premijer lige. Strelci za Đavole u prvom poluvremenu bili su Rašford i Marsijal, a jedini gol za Građane dao je Otamendi u 86. minutu.

Anthony Martial

Michael Regan/Getty Images

Već u drugom minutu Junajted je imao šansu, Džejms je šutirao pravo u De Heu, ali to je bila najava onoga što ćemo gledati u prvom poluvremenu.

Istina, u narednih desetak minuta Siti je više držao loptu i pritiskao, u 13. minutu tražili su i penal zbog igranja rukom, ali u 23. minutu Junajted stiže do vođstva. Markus Rašford našao se u šesnaestercu, Bernardo Silva je neoprezno startovao, a iz VAR sobe javljeno je da se svira penal. Silva je dobio i žuti karton, a Rašford je smireno izveo penal za 1:0.

Sport Klub Youtube

U naredna dva minuta Rašford je dvaput mogao da duplira prednost, pogodio je i prečku a ono što nije on, uradio je Marsijal u 29. minutu. Džejms i Marsijal odigrali su dupli pâs, a Marsijal je iskosa sa leve strane šutirao i smestio loptu po zemlji sasvim uz levu stativu. Nije moglo biti preciznije, osmehnuo se i ser Aleks Ferguson na tribinama.

Do kraja poluvremena Siti je bio bolji i najbolju priliku stvorio je preko Žezusa – posle ubacivanja De Brujnea brazilski centarfor glavom je poslao loptu pored desne stative De Heinog gola. Siti je još jednom tražio penal posle Fredovog igranja rukom nakon ubacivanja Vokera, ali ponovo nije bilo ništa uprkos burnim Gvardiolinim protestima.

Drugo poluvreme nije bilo sadržajno kao prvo, ni blizu, pre svega zbog izuzetno organizovane odbrane Junajteda i nedorečenosti Sitija u poslednjoj trećini. Šutevi Rodrija i Davida Silve, neodlučnost Sterlinga…

Činilo se da će se derbi završiti na taj jednolični način, ali sve se promenilo posle kornera u 86. minutu – Otamendi je bio najviši u skoku posle savršenog centaršuta Mareza iz kornera, pa je glavom zakucao loptu u mrežu.

Marcus Rashford

Samo minut kasnije Marez je mogao da donese izjednačenje, odlično je šutirao iskosa sa leve strane, ali je De Hea još bolje intervenisao.

Građani su treći na tabeli sa 32 boda, čak 14 manje od vodećeg Liverpula i tri manje i meč više od drugoplasiranog Lestera.

******
Mančester Siti
(4-3-3): Ederson – Voker, Anhelinjo, Fernandinjo, Stons (Otamendi 59) – De Brujne, D. Silva, Rodri (Gundoan 86) – B. Silva (Marez 65), Sterling, Žezus.
Mančester Junajted (4-2-3-1): De Hea – Van-Bisaka, Šo (Jang 89), Lindelof, Megvajer – Fred, Mektominej – Džejms, Rašford, Lingard (Tuanzebe 89) – Marsijal (Pereira 74).
******
U sledećem kolu Junajted dočekuje Everton, dok Siti igra sa Arsenalom u gostima.Ranije u toku dana Everton je savladao Čelsi, a potom su ubedljivi bili Liverpul i Totenhem.

Pogledajte REZULTATE i TABELU.

Statistiku sa meča pogledajte OVDE.

Tok meča:

Aaron Wan-Bissaka, Gabriel Jesus

Laurence Griffiths/Getty Images

95' KRAJ! Velika pobeda Junajteda. Posle Marezove šanse desila se jedino još gužva u šesnaesteracu u poslednjim trenucima meča, ali gosti su izdržali i ostvarili su zasluženu pobedu.

87' Nastavio je napade Siti sa novom energijom, Marez je zalomio i šutirao iskosa sa desne strane, a De Hea je izvanredno reagovao.

85' GOL! Otamendi donosi nadu Sitiju, bio je najviši u skoku posle savršenog centaršuta Mareza iz kornera, pa je glavom zakucao loptu u mrežu.

81‘ Lepo je rezervista Marez izbacio iz igre Šoa na desnoj strani, ali je potom previsoko centrirao. Nedorečeno, kao i brojne akcije Sitija danas.

75' Siti napada, ali stihijski, igrači gostiju koncentrisani su i svaki put na vreme reaguju pre nego što Građani stvore baš opasnu situaciju.

68' Ponovo igrači Sitija traže penal, ovoga puta bez realnog osnova.

66'
Loš potez Anhelinja, izgubio je loptu na svojoj polovini, Džejms je dodao levo do Lingarda, ali Ederson brani njegov udarac. Fred je izveo korner, posle kraćeg prekida jer su ga navijači Sitija gađali flašama, ali sve se brzo završilo.

64' Inicijativa Sitija traje, De Brujne je prosledio loptu do Rodrija, čiji udarac sa ivice kaznenog prostora brani De Hea.

61‘ Sterling je s leve strane utrčao u šesnaesterac, ali predugo je oklevao, nije šutirao i na kraju je Van-Bisaka izbio loptu u korner.

55' Pritisak Sitija, De Brujne se našao u sjajnoj šansi, ali je Lindelof startovao izvanredno i sprečio pogodak

49‘ Anhelinjo dodaje za Davida Silvu, koji šutira iskosa sa leve strane, ali lopta završava pored gola.

45‘
Ubacivanje sa desne strane, a David Silva bio je umalo kratak. Do kraja poluvremena Siti je tražio još jedan penal posle Fredovog igranja rukom nakon ubacivanja Vokera, ali ponovo nije bilo ništa uprkos burnim Gvardiolinim protestima.

40' De Brujne pokušava iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, ali lopta završava preko gola.

38' Prva velika prilika za Siti. De Brujne je savršeno centrirao, Žezus je glavom skrenuo loptu ka golu, ali tik pored desne stative.

34' Udarac Bernarda Silve sa prilične udaljenosti, pravo u De Heu.

29‘ GOL!
Građani ne znaju šta ih je snašlo. Junajted sasvim zasluženo dolazi i do drugog gola. Džejms i Marsijal odigrali su dupli pâs, a Marsijal je iskosa sa leve strane šutirao i smestio loptu po zemlji sasvim uz levu stativu. Nije moglo biti preciznije, osmehnuo se i ser Aleks Ferguson na tribinama.

27‘ Crveni đavoli ne staju. Još jedna kontra, Džejms dodaje do Rašforda, koji mudro šutira sa ivice kaznenog prostora i pogađa prečku.

25‘ Umalo 2:0. Savršena kontra Junajteda, Fred je dodao za Rašforda, koji šalje loptu pored leve stative.

23' GOL!Rašford izvodi penal, poslao je Edersona u desnu stranu, a loptu sproveo u donji levi ugao. Deseti premijerligaški gol Rašforda ove sezone.

20‘
Markus Rašford našao se u šesnaestercu, Bernardo Silva je neoprezno startovao, a iz VAR sobe javljeno je da se svira penal. Silva je dobio i žuti karton.

16' Udarac Marsijala i još jedna odbrana dobro postavljenog Edersona.

13‘ Bernardo Silva je ubacio loptu sa desne strane, Gabrijel Žezus je centrirao, Megvajer je uklizao i lopta ga je pogodila u ruku, ali je sudija Tejlor ostao nem.

9‘ Izvrsno dodavanje Rašforda u prostor za Lingarda, čiji udarac brani Ederson.

7‘ Uvodna šansa za Junajted, ali onda bolja igra Sitija. Prodor Sterlinga sa leve strane, loše zahvaćena lopta Davida Silve, a akcija se završila nepreciznim udarcem De Brujnea.

2‘ Prva šansa na utakmici. Fred je dodao za Džejmsa, koji je šutirao jako, ali pravo u Edersona. Na drugoj strani je zaustavljena kontra Sitija.