Getty images/Michael Regan

07.12.2019 | 18.13

Lidsu derbi Jorkšira, poraz Fulama, preokret Venzdeja

Fudbaleri Lidsa vratili su se na prvom mesto na tabeli, pošto su u prvoj utakmici kola pobedili Hadersfild sa 2:0.

Lids

George Wood, Getty Images Sport

Lids

U ovom derbiju Jorkšira gosti su poveli u 50. minutu posle odilčnog udarca Makedonca Alijoskog.

Iako je Hadersfild igrao sasvim dobro, i imao nekoliko dobrih prilika u nastavku, Lids je pobedu potvrdio 12 minuta pre kraja, kada je sjajno centirirao Džek Herison, pozajmljeni igrač Mančester Sitija, a Pablo Ernandes dao svoj prvi gol još od avgusta. Lids je u sjajnoj seriji rezultata sa šest vezanih pobeda.

U još jednom meču koij je odigran u Jorkširu, Šefild Venzdej je bio jako loš u provm poluvremenu protiv Brentforda.Gosti iz Londona su dobili taj deo utakmice, pošto je dobar centaršut iskoristio Mbeumo u 28. minutu.

U drugom polubvremenu, domaće Sove su nadumdrile gostujuće Ose. Dva gola je dao Stiven Flečer, u 69. i 73, minutu. Škotski napadač je dao već deset golova u ligi. Šefild je vezao dve pobede prvi put još od starta sezone.

Fulam je ostao na trećem mestu iako su poraženi kod kuće od Bristola 1:2. Mitrović je odigrao ceku utakmicu.

Poslednjeplasirani Barnsli je dva puta vodio uVelsu, ali je Kardif slavio sa 3:2. Li Tomlin je dao gol u četvrtom minutu nadoknade.

U derbiju začelja, Vigan je vodio u Lutonu do 87. minuta, ali domaće Šeširdžije su slavile sa 2:1, a Džrdž Monkur je dao gol u trećem minutu nadoknade.

Midlzbro je konačno došao do pobede, pošto su savladali Čarlton sa 1:0. Preston je i dalje u krizi, jer ih je u Londonu dobio KPR sa 2:0.

Hal je pobedio Stouk sa 2:1, a Blekburn Derbi sa 1:0. Poslednja utakmica kola igra se u nedelju od 13:00, VBA će pokušati da se vrati na prvo mesto, a trebaće im pobeda protiv Svonsija, koji želi povratak u zonu plej-ofa.