08.12.2019 | 14.51

"Petica" VBA za čelo tabele

Swansea City

Fudbaleri Vest Bromiča Albiona deklasirali su Svonsi sa 5:1 u 20. kolu Čempionšipa i tako su zadržali vodeću poziciju sa 45 bodova, dva više od Lidsa.

Jack Livermore

Lewis Storey/Getty Images

Sa druge strane, Svonsi je 11. sa 30 bodova.

Poveli su domaći u 25. minutu, kada je Semi Ajaji posle gužve u šesnaestercu glavom postigao gol. Devet minuta kasnije bilo je 2:0, tada je Pereira krunisao lepu timsku akciju i na dodavanje Kjerana Gibsa postigao gol.

Svonsi je smanjio golom Sema Saridža, koji je posle kornera sačekao loptu na drugoj stativi i sproveo je u mrežu.

Hal Robson-Kanu je ipak u 44. minutu postigao gol posle velike greške odbrane Svonsija i posle asistencije Pereire. To je odlučilo pobednika, a u nastavku su trijumf VBA potvrdili Filips u 70. i Edvarda u 74. minutu.

U sledećem kolu VBA gostuje Viganu, dok Svonsi dočekuje Blekburn.