Četiri gola za 16 minuta i remi Galebova i Vukova

Fudbal - video 8. dec 201919:27 > 19:29
Clive Mason, Getty Images Sport

Fudbaleri Brajtona i Vulverhemptona remizirali su 2:2 u uzbudljivom meču 16. kola Premijer lige.

Sva četiri pogotka na Ameks stadionu viđena su sredinom prvog poluvremena u razmaku od 16 minuta. Najpre su vodili gosti, potom domaći, da bi na kraju bila viđena podela bodova.

Vukovi su stekli prednost u 28. minutu golom Dijoga Žote. Portugalac je iskoristio asistenciju Raula Himenesa i postigao prvi od svoja dva gola na meču.

Radost gostiju trajala je kratko, a Galebovi su uspeli da preokrenu u svega dva minuta.

U 34. minutu, Mope je sjajnim volej udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Ruija Patrisija, a u 36. Proper je pogodio glavom na centaršut Trosara.

Ekipa Nuna Espirita Santa do boda je stigla u 44. minutu. Brajton je izgubio loptu na sredini terena, usledila je kontra i asistencija Đonija Kastra do Žote, koji je iz okreta sa sedam metara zatresao mrežu.

Posle četiri gola u prvom delu, u drugom je viđen u potpunosti drugačiji meč i ni jedni ni drugi nisu imali ozbiljniju šansu za promenu rezultata.

Vulvsi su šesti na tabeli sa 24 boda, a Brajton je 12. sa 19.