Lids na vrhu, novi gol Mitrovića i poraz Fulama

Fudbal - video 10. dec 201923:15 > 23:18
Alex Pantling/Getty Images

Igralo se u utorak u Čempionšipu. Lids je upisao novu pobedu, a Aleksandar Mitrović novi gol u drugom vezanom porazu Fulama.

Lids je u utorak, u okviru 21. kola Čempionšipa, bio bolji od Hala i rezultatom 2:0 upisao 14. pobedu u sezoni. Ekipa Marsela Bijelse sada ima 46 bodova na prvom mestu na tabeli – jedan više uz jednu više odigranu utakmicu od Vest Bromvič Albiona.

Lids je do pobede došao u poslednjih 20 minuta meča zahvaljujući prvo autogoli De vijsa u 73. minutu, a zatim i pogotku Alioskog u 82.

Fulam je vezao dva poraza izgubivši na gostovanju Prestonu 2:1.

Megvajer je doneo vođstvo domaćima u 23. minutu, a Fulam je ostao sa igračem manje u 28 kada je direktan crveni karton dobio Odoi.

Do odlaska na odmor Preston je ovu „akciju“ ispratio tako što je Rafeti dobio crveni karton u 45. minutu.

Domaći su povisili na 2:0 golom Nangenta u 52. minutu, a gol utehe za tim sa Krejven kotidža postigao je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.

Mitrović je ovim golom, 16. u sezoni izbio na prvo mesto liste strelaca čempionšipa.

Fulam na trećem mestu ima meč više i 10 bodova manje od VBA i 11 bodova manje od Lidsa.

Milvol je slavio na gostovanju Bristol sitiju 2:1, Hadersfild je kao gost bio bolji od Čarltona 1:0, Stouk je pred svojim navijačima savladao Luton 3:0 dok su Notingem Forest i Midlzbro igrali 1:1.