Getty images/Michael Regan

14.12.2019 | 15.19

Salah doneo Liverpulu i 16. pobedu

Liverpul je stigao i do 16. pobede u 17 odigranih kola Premijer Lige, savladavši na svom stadionu Votford sa 2:0.

Džordan Henderson, Mohamed Salah

Jan Kruger/Getty Images

Oba gola za Redse postigao je Mohamed Salah, pa je novi menadžer Votforda Najdžel Pirson doživeo poraz na svom debiju.

U 38. minutu, Egipćanin je sjajno izgradio sebi poziciju za šut, prebacio loptu na desnu nogu i preciznim šutem savladao Bena Fostera.

Pogodak Sadija Manea glavom u 50. minutu poništen je zbog ofsajda, u kom se našao napadač Liverpula.

Ipak, Salah je drugim pogotkom uspeo da potvrdio pobedu ekipe Jirgena Klopa u poslednjem minutu.

To mu je ukupno bio sedmi gol protiv Votforda, nijednom drugom klubu u ligama petice nije dao više golova.

Ovo je Liverpulu 34. uzastopni ligaški meč bez poraza, a ukupno 49. ako se računaju mečevi na Enfildu.