Getty Images/Stuart Franklin

14.12.2019 | 17.55 > 17:57

Kanarinci "stali na kraj" Lisicama: Liverpul na +10!

Fudbaleri Lestera remizirali su na svom terenu u 17. kolu Premijer lige rezultatom 1:1 i prekinuli niz od osam uzastopnih trijumfa u prvenstvu.

Michael Regan Getty Images Sport

Tim bodom, drugoplasirane Lisice su se udaljile od lidera Liverpula, u odnosu na prošlo kolo, i sad imaju velikih 10 poena manje.

Norič, sa druge strane, ostaje u zoni ispadanja sa 12 bodova.

Gostujući sastav je bolje otvorio duel na King pauer stadionu i prvi zapretio u 17. minutu, kad je Puki promašio praktično prazan gol.

Ono što Finac nije uspeo u toj situaciji, jeste devet minuta kasnije. Buendija ga je proigrao u kontri, a najbolji strelac Kanarinaca rutinski pogodio dalji ugao u situaciji jedan na jedan sa Šmajhelom.

Vođstvo gostiju nije dugo trajalo, pošto su Lisice uspele da izjednače već u 38. minutu.

Medison je izveo korner, Vardi sjajno skočio i na prvoj stativi zahvatio loptu, a nju je nespretnom intervencijom u mrežu poslao golman Krul, zabeleživši autogol.

Rodžersov sastav je dominirao u drugom poluvremenu i sve vreme vrebao šansu za preokret, ali je odbrana Noriča na čelu sa Krulom uspela da odbije sve napade.

Holandski golman je sjajno intervenisao kod dva pokušaja Vardija i time se iskupio za autogol.

Čelsi je upisao četvrti poraz u poslednjih pet utakmica, pošto je na Stamford Bridžu slavio Bornmut minimalnim rezultatom.

Plavi su propustili nekoliko dobrih prilika u prvom i uvodnom delu drugog poluvremena, tu se pre svega misli na pokušaje Pulišića, pa je kazna stigla u 84. minutu.

Lerma je glavom vratio loptu u šesnaesterac, gde se Gosling sjajno snašao i preko glave savladao Kepu.

Pomoćni sudija je signalizirao ofsajd u toj situaciji, ali je pregledavanjem VAR utvrđeno da je vezista Trešnjica bio u dozvoljenoj poziciji.

Tim Frenka Lamparda ostaje četvrta na tabeli sa 29 bodova. Bornmut je upisao prvi trijumf, posle pet poraza, i sad je 14. sa 19 poena.

Šefild Junajted je na svom terenu savladao Aston Vilu rezultatom 2:0 i prišao Čelsiju na svega četiri boda zaostatka.

Dvostruki strelac u trijumfu domaćih bio je Džon Flek. Prvo u 50. na dodavanje Landstrama, a potom u 73. minutu, posle asistencije MekGoldrika.

Najbolju šansu za Vilu propustio je Džek Griliš, koji je promašio penal u 78. minutu.

Minimalnu pobedu ostvario je Barnli protiv Njukasla. Gol odluke postigao je prvi strelac tima Krus Vud svojim sedmim golom u 58. minutu.