Getty images/Michael Regan

14.12.2019 | 18.15

Lids prokockao 3:0, poraz Fulama, VBA sam na čelu

U derbiju dana 22.kola Čempionšipa, VBA je posle preoreta savladao Birmingen sa 3:2.

Slaven Bilić

Michael Regan/Getty Images

Domaći tim je bolje započeo meč i došao do prednost već u trećem minutu. Centrirao je Maksim Kolan, a gol dao Lukas Jutkevič.

Međutim, ekipa Slavena Bilićča odgovorila je nakon samo sedam minuta. Šutirao je Meti Filips, a na drugoj stativi sam je bio Grejdi Dijangana.

Birmigem je dobro ozapočeo i drugo poluvreme. Poveli su u 47. minutu, a gol je dao kapiten Harli Din.

Ključan momenta desio se kada je Bilić u igru ubacio Čarlija Ostina. Nekadašnji napadač KPR najpre je izjednačio u 73. minutu odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Ostin je doneo pobedu VBA osam minuta kasnije, kada je odlično reagovao posle centaršuta Darnela Furlonga. VBA nema poraz već 12 kola, i vratio na prvo mesto na tabeli.

Lids je prostio je priliku da se bodovno izjednači sa VBA jer su kod kuće odigrali 3:2 protiv Kardifa, koji je meč završio sa igračem manje. Tim Marsela Bjelse vodio je 3:0 pola sata pre kraja.

Preston je skočio na 3. mesto pošto je savladao Luton, a Brentford je četvrti pošto je u gradskom derbiju pobedio Fulam sa 1:0, Mitrović je svih 90 minuta. Fulam je zabeležio treći vezani poraz.

Šefild je istisnuo Notingem sa plej-of pozicije i sada je na petom mesto. Sove su slavile sa 4:0, a het trik je dao Džordan Rouds.

Najviše golova viđeno je južnom Jorkširu, gde je Barnsli savladao KPR sa 5:3. Konor Čaplin je dao tri gola.

Nastavljaju se loše partije Derbija. Na Prajd parku Milvol je pobedio sa 1:0. Na Libertiju u Velsu, Svonsi je bio bolji od Midlzboroa sa 3:1. Gosti su utakmicu završili sa dvojicom manje.

U derbiju začelja, Vigan i Hardersifld su odigrali 1:1. A jedini meč bez golova bio jeStouk – Reding.