Alex Livesey, Getty Images Sport

29.12.2019 | 19.26 > 19:27

Vulvsi namučili Liverpul, VAR saveznik Crvenih

Liverpool FC

Fudbaleri Liverpula pobedom protiv Vulverhemptona u 20. kolu Premijer lige rezultatom 1:0 završili su godinu u kojoj su postali šampioni Evrope.

Liverpool

Clive Brunskill, Getty Images Sport

Crveni su na Enfildu zabeležili 18. trijumf u sezoni i uz jedan remi ubedljivo su prvi sa 55 bodova, 13 više od drugoplasiranog Lestera, ali i meč manje.

Ekipa Jirgena Klopa je nastavila neverovatnu seriju i za poraz u prvenstvu Engleske ne zna već 50 utakmica.

Prvu veliku šansu nije iskoristio Mohamed Salah u 4. minutu, kada je šutirao malo preko gola. Egipćanin je i u 22. minutu zapretio, ali je golman gostiju Rui Patrisio dobro intervenisao.

Terensku inicijativu Crveni nisu krunisali pogotkom ni posle šanse Roberta Firmina u 31. minutu, ali je ekipa Jirgena Klopa ipak do odlaska na odmor zatresla mrežu Vulvsa. Posle asistencija Adama Lalane strelac je bio Sadio Mane.

Sudija Entoni Tejlor je najpre poništio gol zbog navodnog igranja rukom Lalane, ali je odluka preinačena posle asistencije VAR.

You Tube Sport Klub

VAR je bio saveznik domaćih i u 48. minutu, kada je Pedro Neto savladao Alisona. Gosti su proslavili pogodak, međutim, VAR proverom je ustanovljeno da je pre nego što je lopta došla do Portugalca bio ofsajd.

U nastavku meča Vulvsi su odigrali mnogo hrabrije, pokušali su da dođu do pogotka, a u finišu je su Raul Himenez i pre svega Vinagre i Adama Traore u nadoknadi vremena imali dobre šanse, ali promene rezultata nije bilo.

Liverpul 2. januara dočekuje Šefild Junajted, dok Vulvsi dan ranije gostuju Votfordu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.